Valdymas kaip savarankiška daiktinė teisė.
Civilinė teisė yra viena iš teisės šakų. Jos reikšmė mūsų gyvenime labai didelė, nes kiekviename žingsnyje visiems mums tenka susidurti su šios tesės reguliuojamais santykiais. Daugelis šių santykių tokie dažni, įprasti, kad nejaučiame jų teisinio pobūdžio. Pavyzdžiui, tokie santykiai yra gyventojų nuolat sudaromos maisto prekių, pramoninių prekių, valgyklose patiekalų pirkimo – pardavimo sutartys, rūbų taisymo, valymo pervežimo sutartys ir pan.
Civilinė teisė (subjektinė teisė). Jos laikomos prigimtinėmis. Visos teisės subjektinis tikslas – sudaryti sąlygas žmogui naudotis savo subjektinėmis teisėmis. Civilinė teisė reglamentuoja asmenų turtinius santykius ir su jais susijusius asmeninius neturtinius santykius, taip pat šeimos santykius.
Civilinės teisės subjektai turi turtines teises:
1. valdymas 4.22 str. (faktinis daikto turėjimas, turint tikslą jį valdyti).
2. nuosavybės teisė 4.37 str. (nepažeidžiant kitų asmenų teisių valdyti turtą).
3. turto patikėjimo teisė 4.106 str. (valstybės ar savivaldybės įmonės, įstaigos, organizacijos teisė savo įstatų ir kitų jos veiklą reglamentuojančių norminių aktų pagrindu valdyti valstybės ar savivaldybės paliktą turtą).
4. Hipoteka 4.170 str. (teisė esamo ar būsimo skolinio įsipareigojimo įvykdymą apsaugoti turto įkeitimu).
5. servitutas (teisė į svetimą nekilnojamą daiktą).
6. uzufruktas 4.111 str (teisė naudotis svetimu daiktu nekeičiant jo esmės ir gauti iš jo pajamas).
7. įkeitimas - 4.198 str
8. ilgalaikė nuoma (emphyteusis) - 4.165 str.
9. užstatymo teisė (superficies) 4.160 str.
10. daikto sulaikymas - 4.229 str.
11. kito asmens turto administravimas -4.236 str.)
Kuriant civilinės teisės kodeksą, naudojami principai: civilinės teisės santykiai reglamentuojami vadovaujantis lygiateisiškumo, nuosavybės neliečiamumo, sutarties laisvės, nesikišimo į privačius santykius, teisinio apibrėžtumo, neleistinumo piktnaudžiauti teise. Civilinės teisės santykiai gali būti apriboti tik įstatymais, jei toks apribojimas būtinas viešajai tvarkai palaikyti, žmogaus sveikatai, gyvybei , turtui apsaugoti.
Lietuvos Respublikos konstitucijoje ir kituose įstatymuose įtvirtinus privačią nuosavybę bei užtikrinus pagrindines asmens teises ir laisves, atsirado galimybė, o kartu kilo ir būtinybė sukurti daiktinės teisės instituciją, plačiai žinomą pasaulinėje teisės teorijoje ir praktikoje. Kai kurios daiktinės teisės buvo žinomos ir tarpukario Lietuvoje.
Šio savarankiško...
Šį darbą sudaro 1997 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!