doc.
PVV-X/X gr. stud.
Panevėžys, 2005
ĮVADAS
Darbo tikslas: apžvelgti Lietuvos prekybos su užsienio valstybėmis apimtis, užsienio prekybos politiką, tarptautinės prekybos plėtros strategiją.
Darbo metodai: statistinių duomenų apie Lietuvos tarptautinę prekybą analizė.
Užsienio prekybos statistikos tikslas yra teikti informaciją apie prekių srautus tarp Lietuvos ir kitų valstybių. Duomenimis apie užsienio prekybą remiasi valstybinės institucijos, privačios firmos ir organizacijos bei pavieniai asmenys planuodami gamybą, tirdami rinką, prognozuodami ir analizuodami Lietuvos ūkio raidą.
Užsienio prekybos statistikos duomenys yra labai svarbūs sudarant Lietuvos Respublikos mokėjimų balansą bei nacionalines sąskaitas.
Tarptautinės organizacijos, tokios kaip Jungtinės Tautos, Tarptautinis Valiutos Fondas, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija ir kt., kurdamos integruotas informacines sistemas, naudojasi informacija, kurią pateikia nacionalinės Statistikos tarnybos, todėl užsienio prekybos statistikoje vartojami tarptautiniai apibrėžimai ir klasifikatoriai.
1. Užsienio prekybos apimtis ir užsienio prekybos statistikoje neapskaitomos prekės
Užsienio prekybos apimtis apskaičiuojama remiantis Jungtinių Tautų Statistikos tarnybos Bendrosios prekybos sistemos apibrėžimu.
Importe apskaičiuojami šie prekių srautai: prekių importas vartoti viduje, laikinasis prekių įvežimas perdirbti, perdirbtų prekių ir iš jų pagamintų kompensacinių produktų įvežimas (grąžinimas) vartoti viduje ir į muitinių sandėlius, prekių importas į muitinės sandėlius. Eksporte: lietuviškos kilmės prekių eksportas, laikinai įvežtų perdirbti prekių ir iš jų pagamintų kompensacinių produktų eksportas, laisvai cirkuliuojančių anksčiau importuotų prekių reeksportas ir prekių eksportas iš muitinės sandėlių.
Eksportuojamos importuojamos prekės užsienio prekybos statistikoje registruojamos pagal muitinės pareigūno žymą Bendrajame dokumente, kuri parodo muitinės procedūros įforminimo datą.
Užsienio prekybos statistikoje neapskaitomos prekės:
1. Piniginis auksas.
2. Cirkuliacijoje esantys vertybiniai popieriai, banknotai ir monetos.
3. Laikinai išvežamos ar įvežamos prekės:
• Prekės, skirtos nekomercinėms parodoms, mugėms ir panašiems renginiams;
• Spaudos, radijo, televizijos, kinematografijos, mokslo, švietimo, kultūros, medicinos darbuotojų, sportininkų profesinė įranga;
• Tara ir prekių pavyzdžiai;
• Prekės, skirtos mokymo, mokslo ir kultūros reikmėms;
• Keleivių asmeninio naudojimo daiktai;
• Turizmo reklaminė medžiaga;
• Gyvūnai, įvežami dresiravimo, mokymo, veisimo, demonstravimo, keliavimo, tarnybos (policijos šunys, aklųjų vedliai), gelbėjimo, transporto ar medicinos tikslais;
• Asmeninės ir komercinės transporto priemonės, įskaitant įprastinei jų įrangai priskiriamus reikmenis ir atsargines...
Šį darbą sudaro 5084 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!