Prekyba yra viena iš seniausių tarptautinių santykių formų. Tarptautinės prekybos reikšmę nusako šie aspektai: užsienio prekybos dėka plinta pažangiausios technologijos, padedančios kelti nacionalinio ūkio veiklos efektyvumą, šalies prekių ir paslaugų vartotojai įgyja didesnę galimybę rinktis ir geriau tenkina savo poreikius, iš šalies išvežamos vidaus rinkoje perteklinės prekės ir įvežamos prekės, kurių šalis pati negali pasigaminti. Yra dar daug kitų aspektų patvirtinančių tarptautinės prekybos reikšmę. Kiekvienai šaliai yra naudinga turėti kuo daugiau tarptautinių prekybinių ryšių, nes šiuo būdu didėja paklausa, vartotojas turi didesnę galimybę rinktis, pelnosi privačios firmos, mažėja gamybos sąnaudos, leidžia gamintojui išplėsti gamybą. Šiame darbe yra nagrinėjama ne tik užsienio prekybos reikšmė bei mechanizmas, bet ir tarpatautinių investicijų sąvoka. Šio darbo uždavinys yra palčiau išnagrinėti tarptautinės prekybos ir investicijų sąvokas, trumpai apžvelgti pasaulinę situaciją šiais klausimais. Taip pat didelis dėmesys yra skiriamas Lietuvai. Kadangi Lietuva orientuojasi į pasaulinę prekių rinką būtent šie klausimai tampa patys aktualiausi. Investicijų augimas ir užsienio prekybos plėtra rodo, kad Lietuva tampa vis svarbesnė partnerė pasaulinėje rinkoje.
• ekonominės integracijos stiprėjimas, šalinantis muitų ir kvotų barjerus bei skatinantis laisvosios prekybos regionų ir muitų sąjungų steigimą.
Iš prekybos gaunamos pajamos ir mokesčiai ištisus šimtmečius buvo svarbiausias šalies elito ir aukščiausios valdžios turto šaltinis. Prekių mainai padeda jų dalyviams sparčiau vystyti tautos ūkį, sudaro sąlygas ekonominiam ir socialiniam atsitikimui įveikti.
Ryškėja dar viena tarptautinės prekybos ypatybė, kuri nurodo, kad per paskutinius penkiasdešimt metų ji augo netolygiai – vienais metai greičiau, kitais – lėčiau. Kai kada tarptautinė prekyba, palyginus su ankstesniais metais, netgi sumažėjo. Taip atsitikdavo ekonominių krizių arba karinių konfliktų metu. Netolygus ekonominis ir politinis atskirų valstybių vystimasis sąlygojo ir pasaulinės prekybos lyderių kaitą.
Užsienio prekybos statistikos objektas yra įvežamos ir išvežamos per valstybės sieną prekės. Jos yra ne tik komercinio sandorio, dėl kurio keičiasi prekės savininkas, objektas, bet ir tos prekės, kurias įvežus arba išvežus padidėja arba sumažėja šalies materialiniai...
Šį darbą sudaro 7287 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!