• stiprinti trišalį bendradarbiavimą ir socialinį dialogą.
Ši organizacija buvo įkurta 1919 m. ir yra vienintelė Jungtinių Tautų organizacija, veikianti trišaliu principu. Tarptautinė darbo organizacija teikia techninę pagalbą narėms profesinio mokymo ir reabilitavimo, užimtumo politikos, darbo administravimo, darbo teisės, socialinės apsaugos, darbų saugos ir sveikatos, darbo sąlygų bei kitose srityse. Ji skatina nepriklausomų darbdavių ir darbuotojų organizacijų kūrimąsi, teikia joms mokymo bei konsultavimo paslaugas.
Tarptautinė darbo organizacija nustato tarptautines darbo normas ir jas įtvirtina konvencijose ir rekomendacijose. Pagrindas yra teisės jungtis į asociacijas, vesti kolektyvines derybas, prievartinio darbo panaikinimo, lygių galimybių bei kitos su užimtumo klausimais susijusios normos. Konvencijos gali būti ratifikuojamos, o rekomendacijos gali būti taikomos kaip priedas prie konvencijos arba savarankiškai. Pirmuoju atveju jos nurodo galimus atitinkamų Konvencijos nuostatų įgyvendinimo būdus, o antruoju – nustato tos srities nacionalinės politikos kryptis.
Darbo tikslas išsiaiškinti, kas tai yra tarptautinė darbo organizacija ir jos funkcijas.
Uždaviniai:
1. Aptarti Tarptautinės darbo organizacijos įkūrimą ir jos plėtrą;
2. Išsiaiškinti kokia yra Tarptautinės darbo organizacijos struktūra ir kokias funkcijas ji atlieka;
3. Išanalizuoti Tarptautinės darbo organizacijos veiklą;
Darbo objektas – Tarptautinė darbo organizacija.
Darbe naudojami literatūros šaltinių informacijos loginė analizės, loginio ir grafinio modeliavimo metodai.
Darbe naudojami informacijos šaltiniai: mokslinė, mokymo metodinė literatūra bei straipsnių medžiaga.
1. TARPTAUTINĖS DARBO ORGANIZACIJOS ĮKŪRIMAS IR PLĖTRA
Tarptautinės darbo įstatymų leidybos idėjos autoriai buvo du XIX amžiaus pramonininkai: Robertas Owen'as iš Velso ir Danielis le Grand'as iš Prancūzijos. Jų pasiūlyti darbo trukmės ir darbo sąlygų įstatymai gali būti laikomi Tarptautinės darbo organizacijos priimtų tarptautinių darbo konvencijų pirmtakais.
1900 m. liepos mėnesį Paryžiaus konferencijoje buvo įkurta Tarptautinė darbo įstatymų leidybos asociacija, kuri 1906 m. konferencijoje priėmė dvi pirmąsias tarptautines darbo konvencijas (dėl moterų naktinio darbo normavimo ir dėl draudimo naudoti baltąjį fosforą)
[1 - 7 p.]. Iki 2001 m. priimtos 184 Konvencijos. TDO Konvencija – tai dokumentas, kuriame suformuluoti bendriausi reikalavimai dėl darbo ir darbo apmokėjimo sąlygų, dėl saugos darbe, atostogų, socialinės apsaugos,...
Šį darbą sudaro 7477 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!