Parengė: I. Lazutkaitė FTF2k 4 gr.
Pažįstamoji žmogaus veikla susideda iš trijų gradžių: jutimo, suvokimo, mąstymo. Jutimas ir suvokimas- tai tikrovės jutiminio atspindėjimo laipteliai, kai objektyviai egzistuojančių daiktų ir reiškinių vaizdas susidaro tiesiogiai jiems veikiant jutimo organus.
Jutimas teikia informaciją apie įvairias materialių daiktų ir reiškinių sąvybes, o suvokimas atspindi viso objekto vaizdą, jo sąvybių visumą. Vis delto suvokiamas vaizdas nėra paprasta pojučių suma, nors juos ir sujungia. Jau suvokiant kiekvienas daiktas gauna apibendrintą prasmę, traktuojamas siejant jį su kitais daiktais. Apibendrinimas yra aukščiausias žmogaus suvokimo sąmoningumo lygis. Taigi suvokiant pasireiškia individo sensorinės ir intelektinės veiklos tarpusavio ryšys.
Suvokimas yra analizatorių sistemos vbeiklos rezultatas. Pirminė pojučių analizė, kuri atliekama dar receptoriuose, yra papildoma analitnė analizatoriaus centrinių skyrių smegenyse veikla.
Suvokimai yra daiktų ar reiškinių, veikainčių jutimo organus, pažinimo procesas. Suvokimai yra priskiriami jutiminiam pažinimui, nes visuminiai daiktų ar reiškinių vaizdai gaunami tiesiogiai jutimo organais ir jiems priklausančiomis įcentrinių nervų ir atitinkamų smegenų centrų sistemomis.
Suvokimus galima apibudinti kaip kompleksinių dirgiklių atspindžius.sudarant visuminius daiktų bei reiškinių vaizdus, susiejami ne tik vienos rūšies jutimo organais gaunami pojūčiai. Pvz jūros struktūros suvokimui gali įeiti ne tik regėjimo, bet ir bangų mūšimo girdėjimas, dvelkainčio vėjo ir odod litimo pojučiai. Be to suvokimo procese prietiesioginių jutimų prisidedaankstesnė suvokėjo patirtis, kurio deka atpažįstami ankščiau suvokti ir nauji objektai.
Suvokimas yra aktyvus pažystančio žmogaus veikimas siekiant tą aplinką pažinti. Reikšmingą suvokimo dalį sudaro vadinamieji percepciniai judesiai: akių judesiai, suvokiant regiimus daiktus, rankų čiuopimo judesiai, suvokiant liečiamus daiktus, artikuliacijos aparato judesiai suvokiant garsus. regėjimo ir lytėjimų suvokimų tyrimai išskyrė keturias pagrindines percepcinių judesių rūšis: aptikimo, skyrimo, indentifikavimo ir atpažinimo.
Aptikimo judesiai yra bet kokio sensorinio proceso pradžia. Šiais judesiais juntantis žmogus nustato ar yra koks nors dirgintojas. Toliau skyrimo judesias išaiškinamossuvokimo objekto ypatybės. Jas pažinus susiformuojasuvokiamo objekto vaizdas. Kai objekto percepcinis vaizdas aju gautas , tada jis sugretinamas su atmintyje turimais vaizdiniais. Taip sugretinus ir...
Šį darbą sudaro 2599 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!