Konspektai

Suviliotos merginos drama apsakyme “Paskenduolė”

10   (1 atsiliepimai)
Suviliotos merginos drama apsakyme “Paskenduolė” 1 puslapis
Suviliotos merginos drama apsakyme “Paskenduolė” 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

A.Vienuolis labai mylėjo paprastus kaimo žmones. Jis, galima sakyti, gyveno jų dvasia. A.Vienuolis rašė tai, ką matė ir išgyveno. Vienas jo geriausių ir gražiausių apsakymų yra “Paskenduolė”. “Paskenduolė” - tai iš sodžiaus žmonių gyvenimo paimtas vaizdelis. Šiame apsakyme A.Vienuolis vaizduoja kaimo ir Veronikos santykius.

Ištrauka

Antanas Vienuolis - romantinių legendų, realistinių apsakymų, istorinių ir socialinių romanų autorius. Daug dėmesio jis skyrė moters likimui. A.Vienuolis plačiai įvedė į mūsų literatūrą inteligentus, jų buities bei psichologijos problemas. Tai rašytojas, kuris pirmasis lietuvių literatūroje nagrinėjo kunigo pašaukimo, jo pareigų temą. A.Vienuolis, be to, išvedė mūsų literatūrinį herojų už Lietuvos ribų, nukėlė jį į Rusijos miestus, į Kaukazą, į Krymą, Vėliau į Vakarų Europos kraštus.
A.Vienuolis labai mylėjo paprastus kaimo žmones. Jis, galima sakyti, gyveno jų dvasia. A.Vienuolis rašė tai, ką matė ir išgyveno. Vienas jo geriausių ir gražiausių apsakymų yra “Paskenduolė”. “Paskenduolė” - tai iš sodžiaus žmonių gyvenimo paimtas vaizdelis. Šiame apsakyme A.Vienuolis vaizduoja kaimo ir Veronikos santykius.
“Pirmą sekminių dieną parėjo Veronika iš bažnyčios labai susisielojusi ir pavargusi”. Jau Veronika ne ta, kokia buvo anksčiau. Seniau Veronika buvo visur pirmutinė: “ar tau vakaruškose, ar tau pabarėj, ar gegužinėse, ar klojime - visur ji pirmutinė”. Dabar merginą apėmė nerimas, persekioja nežinia ir baimė. Pasaulis, kuriame ji iki šiol gyveno, ją stumteli nuo savęs, ji priversta slėptis. Ištikus nelaimei, Veronika pirmiausiai kreipiasi į “didelę daktarėlę” mergaičių reikalams. Atidavusi paskutinius savo pinigus, Veronika gauna rupių miltelių, kuriuos jai pataria gerti. Išgėrusi druskelės Veronika apalpsta. Dabar jau ne tik pati jaučiasi nesava, bet ir aplinkiniai žmonės mato ją pasikeitusią: “nuo to karto niekas daugiau nebegirdėjo Veronikos nei juokiantis, nei giedant. Bėda nugalėjo ją, susiliejo su ja ir užnuodijo visas jos mintis, būdą ir visą gyvenimą”. Būsimo kūdikio pasirodymo Veronika nesieja...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 601 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (601 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 2 psl., (601 ž.)
  • Word failas 37 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt