Referatai

Sutrikusios psichikos asmenų integracija į darbo rinką: galimybės ir problemos

9.0   (3 atsiliepimai)
Sutrikusios psichikos asmenų integracija į darbo rinką: galimybės ir problemos 1 puslapis
Sutrikusios psichikos asmenų integracija į darbo rinką: galimybės ir problemos 2 puslapis
Sutrikusios psichikos asmenų integracija į darbo rinką: galimybės ir problemos 3 puslapis
Sutrikusios psichikos asmenų integracija į darbo rinką: galimybės ir problemos 4 puslapis
Sutrikusios psichikos asmenų integracija į darbo rinką: galimybės ir problemos 5 puslapis
Sutrikusios psichikos asmenų integracija į darbo rinką: galimybės ir problemos 6 puslapis
Sutrikusios psichikos asmenų integracija į darbo rinką: galimybės ir problemos 7 puslapis
Sutrikusios psichikos asmenų integracija į darbo rinką: galimybės ir problemos 8 puslapis
Sutrikusios psichikos asmenų integracija į darbo rinką: galimybės ir problemos 9 puslapis
Sutrikusios psichikos asmenų integracija į darbo rinką: galimybės ir problemos 10 puslapis
Sutrikusios psichikos asmenų integracija į darbo rinką: galimybės ir problemos 11 puslapis
Sutrikusios psichikos asmenų integracija į darbo rinką: galimybės ir problemos 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Lietuvoje nėra atlikta daug tyrimų, susijusių su psichikos sutrikimų turinčių asmenų integracija į darbo rinką. Nėra ir išsamios statistikos, kiek tiksliai tokių žmonių yra Lietuvoje, kiek iš jų dirba. Dauguma tokių asmenų nuo darbdavio tiesiog nuslepia šį faktą, jausdami grėsmę, jog tai gali tapti atleidimo iš darbo arba nepriėmimo į darbą priežastimi. Tačiau kitose užsienio šalyse yra atlikta labai daug ir išsamių tyrimų apie psichikos sutrikimų turinčių asmenų įdarbinimą, įvairių palyginamųjų studijų. Lietuvoje psichikos sutrikimų turinčių asmenų integracija į darbo rinką gali vykti keliais scenarijais.

Ištrauka

Pasak Lietuvos Respublikos Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo (1995), psichikos liga- gydytojo diagnozuotas, psichiatro patvirtintas susirgimas, pagal galiojančią ligų klasifikaciją priskiriamas psichikos ligoms. Psichikos liga negali būti diagnozuojama remiantis politiniais, religiniais, rasiniais motyvais. Remiantis Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos (1948m) 23 straipsniu, „Kiekviens turi teisę į darbą, laisvą darbo pasirinkimą, teisingas ir tinkamas darbo sąlygas ir apsaugą nuo nedarbo“ ir 29 straipsniu- „Kiekvienas turi pareigas bendruomenei, kurioje vienintelėje yra galimas laisvas ir visokeriopas jo asmenybės vystymasis“. Taigi ir asmenys, sergantys psichikos ligomis, teoriškai turėtų turėti tokias pačias pareigas bei teises kaip ir visi likusieji- sveikieji, tačiau viena iš esminių žmogaus teisių- teisė į darbą beveik visada lieka neįgyvendinta. Asmenys turintys psichikos sutrikimų šioje vietoje patiria daugiausiai priešiškumo bei nusistatymo jų atžvilgiu, kurie neigiamai veikia jų pačių savęs, savo gebėjimų, kompetencijos vertinimą, emocinę bei psichologinę būseną.
Dėl visuomenėje vyraujančios neigiamos nuostatos, įsidarbinti praktiškai tampa beveik neįmanoma. Dažnai ir patys darbdaviai nepalankiai žiūri į tokius asmenis ir daug mieliau renkasi asmenis, neturinčius psichikos sutrikimų. Prie to prisideda ir darbdavių visiškas nesidomėjimas tokių asmenų galimu įdarbinimu, taip pat nežinojimas apie valstybės teikiamas subsidijas. Tokiu būdu psichikos sutrikimų turinčių asmenų atskirtis nuo visuomenės didėja, galimybės įgyvendinti savo teises darbo sferoje- taip ir lieka teoriškomis.
Modernėjančiame pasaulyje psichikos sutrikimų paplitimas didėja ir ši tendencija nėra linkusi kisti į priešingą pusę. Peršasi išvada, kad mūsų visuomenė turi nešti dar didesnę naštą, nes tokie žmonės ne tik dažniausiai, bet beveik visada yra bedarbiai, dėl to juos turi išlaikyti likusi visuomenės dalis. Bedarbystės buvimas nėra vien nuo jų priklausantis rezultatas- tai visos visuomenės požiūrio rezultatas. Reiktų kelti klausimą, ar ne efektyviau ir pigiau būtų tokius asmenis pradėti integruoti į darbo rinką, o ne juos slėpti ir diskriminuoti? Šio darbo tikslas yra pasigilinti į psichikos sutrikimų turinčių asmenų integraciją į darbo rinką Lietuvoje, jų galimybes bei sunkumus, su kuriais jie susiduria.
Lietuvoje nėra atlikta...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3877 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (3877 ž.)
Darbo duomenys
  • Sociologijos referatas
  • 13 psl., (3877 ž.)
  • Word failas 276 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt