Darbo aktualumas. Anot G.Kvieskienės nusikaltimus lemia daugelis ekonominių, politinių, socialinių veiksnių. Dėl nusikaltimų žmonės netenka gyvybės, sveikatos, garbės, turto, pasitikėjimo asmens ir visuomenės saugumu, socialiniu teisingumu. Nusikalstamumas dezorganizuoja visuomenę, vadinasi stabdo socialinį progresą, trukdo patenkinti materialinius ir dvasinius žmonių poreikius, neigiamai veikia moralę.
Pataisos įstaigų specialistai supranta ir pritaria, kad nusikalstamumas yra tikrai neigiamas ir nepageidaujamas reiškinys ir kad su juo reikia kovoti. Daugelis iš jų teigia, kad laisvės atėmimo įstaigose esantiems asmenims reikia suteikti daugiau laisvės, sumažinti visus nereikalingus apribojimus, juos kaip tik labiau įtraukti į visuomeninę veiklą, kad griežtomis vidaus tvarkos taisyklėmis ir griežtomis drausminėmis sankcijomis nebus pasiekti norimi tikslai ir asmuo išėjęs iš įkalinimo įstaigos toliau darys nusikaltimus.
Darbo tikslas yra parodyti asmenybės socializacijos įtaka suaugusiojo socializacijos mikrosistemoje raidai bei suaugusiojo socializacijos mikrosistemoje mokslo pagalba pagristi teiginį, kad socialinė aplinka yra vienas iš svarbiausiu faktorių skatinančių asmenybė nusižengti įstatymams.
Tokios abejonės be pagrindo. Svarbiausias suaugusiojo socializacijos mikrosistemoje uždavinys - nagrinėti žymiai sudėtingesnius negu atskiras nusikaltimas reiškinius. Ją domina nusikalstamumas, todėl suaugusiojo socializacijos mikrosistemoje kaip mokslas apie nusikalstamumą nekonkuruoja nei su baudžiamąja teise, nei su bet kuriuo kitu mokslu.
Šio darbo tikslas atskleisti suaugusiojo socializacijos mikrosistemoje ir sociologijos mokslų ribas ir pamėginti kiek įmanoma plačiau atskleisti kiekvieno iš šių mokslų pažiūrį į nusikalstamumą bei jo tyrimą. Būtent tokiu būdų bus stengiamasi atskleisti šių mokslų panašumus ir skirtumus.
4. Išnagrinėti socialinės aplinkos bei nusikaltėlio asmenybės tarpusavio santykius
Darbe naudojamasi teoriniais, praktiniais, analitiniais ir lyginamaisiais tyrimo metodais.
Darbe naudojamasi mokslinės literatūros analizės, istorinių, loginės analizės ir lyginamaisiais tyrimo metodais.
1. Suaugusiojo socializacija
G.Kvieskienė teigia, kad tiek individo tikslus (norus), tiek juos tramdančias normas formuoja visuomenė. Taigi tarp individo sunkiai sutramdomų ir nepasotinamų norų ir visuomenės nėra konflikto.
Iš tikrųjų konfliktas egzistuoja tarp įvairių visuomenės darinių: tarp tų, kurie formuoja jos tikslus, t.y. normas-tikslus, ir tų, kurie formuoja tų tikslų siekimo taisykles, t.y. normas-priemones. Normos-tikslai lemia žmogaus norus tam tikroje visuomenėje....
Šį darbą sudaro 9738 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!