• Patyčios – negatyvus reiškinys. Tyrimais įrodyta, kad vaikystėje patirta prievarta neigiamai veikia tiek fizinį, tiek psichinį žmogaus vystimąsi. Vidurinėje vaikystėje ir paauglystėje ypač išryškėja prievartą patyrusių vaikų bei paauglių adaptacijos problemos: jie yra išsiblaškę, hiperaktyvūs, nedraugiški, nepasitikintys kitais žmonėmis, bei labai agresyvūs.
• Patyčių objekto vaidmuo egzistuoja visuose sluoksniuose, visose šalyse ir visais laikais. Patyčių tarp bendraamžių problema Lietuvos mokyklose pradėta analizuoti visai neseniai, tačiau ji egzistuoja jau daugelį metų. Patyčių problemos mastą patvirtina 2006 metų duomenys. Rezultatai rodo, kad Lietuvos mokyklinio amžiaus berniukai vis dar užima pirmą vieta tyčiojimesi iš kitų. Mergaičių situacija šiek tiek geresnė, jas pagal tyčiojimosi iš kitų vaikų mastą lenkia Grenlandijos, Latvijos ir Rumunijos mergaitės [HBSC, 2005/2006].
Daugelis tėvų, auklėdami savo vaikus, iš visų galimų poveikio priemonių pirmenybę teikia fizinei prievartai ir griežtoms fizinėms bausmėms. Smurtą patyrusių vaikų kognityvinė branda dažniau atsilieka nuo jų bendraamžių. Jie prasčiau suvokia kitų žmonių emocinius išgyvenimus, agresyviai elgiasi su bendraamžiais, jiems būdinga prasta savikontrolė bei neigiami emociniai išgyvenimai.
• Daugelis tėvų, auklėdami savo vaikus, iš visų galimų poveikio priemonių pirmenybę teikia fizinei prievartai ir griežtoms fizinėms bausmėms. Smurtą patyrusių vaikų kognityvinė branda dažniau atsilieka nuo jų bendraamžių. Jie prasčiau suvokia kitų žmonių emocinius išgyvenimus, agresyviai elgiasi su bendraamžiais, jiems būdinga prasta savikontrolė bei neigiami emociniai išgyvenimai.
Kalbant apie patyčių paplitimą tarp skirtingo amžiaus vaikų, svarbu būtų paminėti, kad amžius, kuriame vaikai patiria daugiausiai patyčių – 11–12m [Povilaitis, Valiukevičiūtė].
• Kalbant apie patyčių paplitimą tarp skirtingo amžiaus vaikų, svarbu būtų paminėti, kad amžius, kuriame vaikai patiria daugiausiai patyčių – 11–12m [Povilaitis, Valiukevičiūtė].
• Patyčios ir pažeminimai tarp moksleivių nebeturi būti laikomi paprasta elgesio problema, kurią galima išspręsti pritaikius elgesio pakeitimo programą, veikiau turime ją laikyti stipresniųjų vaikų piktnaudžiavimu savo galia, nukreipta prieš, dėl įvairių priežasčių, silpnus vaikus, teigia Maria G. R. Robichoud.
• Tyrimo objektas: patyčių reiškinys ankstyvosios paauglystės bendruomenėje
• • Tyrimo objektas: patyčių reiškinys ankstyvosios...
Šį darbą sudaro 1724 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!