Paanalizuokime klausimą, ar žmogus, kaip sociali būtybė gali gyventi be visuomenės. Socialinis reiškia visuomeninis.Socialinė būtybė iš principo negali gyventi be visuomenės. Žmogus buvimas pasaulyje yra buvimas kartu su kitais žmonėmis.Žmogus žmogumi tampa tik būdamas tarp žmonių.Žmogaus dvasia realizuoja save kalbėdama, o tai yra visuomeniškumo apraiška. Kalbėti žmogus gali tik su žmonėmis. Be socialinės patirties žmogus yra ne žmogus, o tik gyvas padaras.
Dar 428-348 m.pr.m.e. Platonas visa tai puikiai suprato ir individo dorovę glaudžiai susiejo su visuomenės gyvenimu. Platono filosofijos etika – socialinė. Laimės, dorybės, gyvenimo tikslo žmogus negali pasiekti, gyvendamas vienas.Visa tai pasiekiama visuomenėje, kurioje žmogus gyvena, užima atitinkamą vietą ir kuriai jaučiasi įsipareigojęs. ( Platonas. Valstybė p. 17).
Socializacija, kuri vyksta visą gyvenimą, yra procesas, kurio metu įgyta patirtis ir perduotos bei išmoktos kultūrinės normos daro žmogų žmogumi.Visuomenė egzistuoja – vieni individai miršta, juos pakeičia kiti, bet kiekviena karta moko tuos kurie ateina po jos. Socialinė patirtis yra asmenybės formavimosi pagrindas. Ši patirtis formuoja mąstymo, jutimo ir veiklos modelį.Vystantis asmenybei, žmogus gauna kažką iš kultūros, kurioje gyvena. Po to palieka po savęs, kad toliau galėtų vystytis žmogaus individualybė, kaip socialinis reiškinys. Galėtume teigti, kad socializacija yra kultūros perdavimas ateinančioms kartoms.
Socializacija- ( lot. Socialis-visuomeninis ) individo tapimas visuomeniniu žmogumi.
Asmenys tyrinėją socializacijos reiškinius sako: kai kultūros vaidmuo, vertybės, patirtis, žinios ir normos perduodamos atskiriems visuomenės nariams - vadinama socializaciniu procesu. Socializacija apibudinama, kaip biologinio prado tapsmą socialiniu turiniu: vaikas gimsta biologine būtybe, tampa asmenybe, socialiniu veiksniu. Dar socializacija tapatinama su asmenybės ir socialiniu brendimu, vykstančiu veikiant grupei, kai formuojasi žmogaus pasaulėžiūra, charakterio ypatybės.
Socializacija- žmogaus vystymasis per visą jo gyvenimą sąveikaujant su aplinka, socialinių normų ir kultūrinių vertybių perėmimo procesas, taip pat savęs tobulinimas ir realizavimas toje visuomenėje, kuriai jis priklauso. Socializacija aiškinama kaip nuolatinis individo prisitaikymo procesas prie konkrečios visuomenės arba jos sluoksnių normų ar elgsenos formų. Socializacija nusakomi visuomeniniai procesai ir...
Šį darbą sudaro 4165 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!