2. Stafilokokai (Staphylococcus)
3. Ešerichija koli (Escherichia coli)
4. Antimikrobiniai faktoriai ir medžiagos
5. Atsparumas antimikrobinėms medžiagoms
6. Literatūros sąrašas
1. Įvadas
Atradus antibiotiką peniciliną, buvo pradėta efektyviai kovoti su infekcinėmis ligomis. Tačiau, ilgainiui, mikroorganizmai ėmė keistis – atsirado šiam antibiotikui atsparios bakterijų rūšys. Viena pirmųjų buvo Staphylococcus aureus. Mikroorganizmų atsparumas antimikrobinėms medžiagoms yra apspręstas evoliucijos. Kiekviena organizmų rūšis turi sistemą, kuri ją saugo ir didina atsparumą aplinkos veiksniams. Kai sergantis individas yra gydomas antibiotikų pagalba, preparatas veikia bakterijas, nesugebančias išlikti, tačiau bakterijos, kurios lieka – įgyja atsparumą. Tokios atsparios bakterijos dauginasi, tuo pačiu didėja atsparių antimikrobiniams preparatams bakterijų skaičius, vėliau tokios bakterijos ima dominuoti padermėje. Taigi, antimikrobiniai preparatai techniškai neinicijuoja bakterijų atsparumo, tačiau sudaro sąlygas bakterijoms įgyti imunitetą. Šiuo metu vis daugiau ir daugiau mikroorganizmų įgyja atsparumą vieno ar kelių antimikrobinių preparatų atžvilgiu. Vieni jų įgyja nespecifinius genus, kiti pertvarko ląstelės struktūrą, tam kad sumažėtų jautrumas antibiotikų poveikiui. Netgi bakterijos, kurios priklauso normaliai organizmo mikroflorai, įgyja patogeniškumą bei atsparumą įprastiems gydymo praktikoje palčiai naudojamiems preparatams.
2. Stafilokokai (Staphylococcus)
1, 2, 3 Pav. Staphylococcus aureus
Stafilokokai yra nejudrūs, nesporiniai, kapsulės nesudaro, gramteigiami. Patogeninių stafilokokų diametras yra 0,7 – 1,0 mikrono. Jie yra aerobai arba fakultatyvūs anaerobai. Pagal prisitaikymą prie drėgmės ir temperatūros mikroorganizmai yra skirstomi į tris grupes – hidrofitus (mėgstančius drėgmę), mezofitus (mėgstančius vidutiniško drėgnumo terpes) ir kserofitus (mėgstančius sausą terpę). Kaip ir dauguma gamtoje paplitusių bakterijų, Staphylococcus priklauso mezofitų grupei – geriausiai vystosi 30 – 37 C temperatūroje. Kaip neutrofilas, Staphylococcus geriausiai vystosi prie pH 4 – 9.
Patogeniniai stafilokokai gamina sudėtingus egzotoksinus, turinčius kelias nuodingas frakcijas: hemotoksinas (tirpdo eritrocitus), leukocidinas (ardo leukocitus), nekrotoksinas (ardo audinius); o taip pat letalinius nuodus. Tokie kaip Staphylococcus aureus kamienai gali gaminti ir enterotoksinus, kurie kaupiasi ir susidaro maisto produktuose ir yra atsparūs virinimui. Stafilokokai taip pat gamina keletą fermentų, turinčių reikšmę jų virulentiškumui, o taip pat antikoaguliantą, kuris stabdo kraujo krešėjimą.
Stafilokokai...
Šį darbą sudaro 2393 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!