Įžanga
Ilgą laiką vyravusi ksilografinė spauda pradeda prarasti savo pozicijas. Kurį laiką ji dar buvo praktikuojama šalia Johano Gutenbergo patobulinto spausdinimo būdo, tačiau nuo 1460 m. ji pradeda užleisti vietą naujajam būdui, o nuo 1530 m. jau leidžiama tik viena kita ksilografinė knyga, skirta liaudžiai.
Siekiant patenkinti žmonių poreikius ir patobulinti knygų spausdinimo techniką, į pirmą planą iškilo naujasis knygų spausdinimo būdas, kuris pasiteisino ir buvo palankiai priimtas visuomenės.
Šis naujasis knygų spausdinimo būdas – poligrafija. Poligrafinės spaudos išradėju laikomas Johanas Gutenbergas, o svarbiausias dalykas, kurį jis išrado – spaudmenų liejimo technologija.
Knygos istorija buvo ilga ir sudėtinga. Šis ilgas procesas padėjo susiformuoti knygai, kokią turime dabar. Gutenbergo didžiulis indėlis padėjo pamatus šiuolaikinei knygai ir pakreipė jos istoriją reikiama linkme.
Atradimo istorija
Spaudos metalo spaudmenimis išradimo problema dar nėra visapusiškai išaiškinta, tačiau mokslininkai neabejoja, kad modernus spaudos būdas buvo išrastas ne iš karto ir ne vieno žmogaus. Tuo laikotarpiu buvo siekiama patenkinti nuolat didėjančią knygų paklausą, tačiau ksilografinė spauda negalėjo to padaryti. Kaip tik tai skatino ieškoti įvairių spaudos patobulinimo būdų įvairiose Europos šalyse.
Ksilografinių knygų spausdinimui buvo naudojamas presas, spausdinimo staklių prototipas, kuris jau buvo naudojamas knygrišystėje (XV a. pr. Vokietijos knygrišiai jau naudojosi spaudmenimis spausdinant knygų antraštes, jų savininkų pavardes bei herbus). Manoma, kad mintis spausdinti atskirais spaudmenimis galėjo kilti dar ksilografinio spausdinimo procese. Tai pasitarnavo sudėtingų detalių perkėlimui iš vienos lentos į kitą, sutaupant daug laiko. Taip pat, tokiu būdu galėjo būti keičiamos neteisingos ar pažeistos ksilografinės lentos vietos. Taip pradėjo judėti atskiros bloko detalės.
Tačiau negalima teigti, jog didžiojo išradimo esmę sudaro spausdinimo staklių patobulinimas ar rinkimo atskirais spaudmenimis principo pritaikymas. Visa tai nebūtų davę didesnio ekonominio efekto, jei nebūtų išrastas našus ir racionalus spaudmenų liejimo būdas.
Artėjant link didžiojo išradėjo, galima užsiminti, jog į spaudos išradėjo vietą pretendavo daugelio tautų atstovai. Iš jų galima paminėti Avinjono auksakalį Prokopą Valdfogelį, kuris mokė ‚‚meno rašyti mechaniniu...
Šį darbą sudaro 2204 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!