Marijampolė
2005
Turinys
1.
Įvadas................................................................................................
2
2.
Bendras kodekso aptarimas...............................................................
3
3.
2 straipsnio platesnis aptarimas.........................................................
4
4.
Etikos kodekso nuostatų pažeidimai................................................
5
5.
6.
Išvados...............................................................................................
Literatūros sąrašas.............................................................................
6
7
Įvadas
Socialinio darbo Lietuvoje šaknys glūdi humanizavimo filosofijoje, tikėjimo, demokratijos idealuose. Artimo meilė, kantrumas, atlaidumas, gera kaimynystė, bendrumo jausmas, susivaldymas, teisingumas, išmintis, tikėjimas ir viltis. Uolumas, darbštumas, atjauta - nuo seno yra būdinga lietuviams. Jiems šios savybės ir vertybės padėjo atlaikyti sunkius išmėginimus, įtvirtinti tautiškumą. Socialiniai darbuotojai yra pasišventę tarnauti Lietuvos žmonėms, stengiasi ugdyti jų saviraišką, gerina savo profesinį pasirengimą, savo veikla siekia intensyvinti visuomenės raidą.
Pagrindinė socialinio darbo idėja – ginti žmogų kaip individualybę ir vertybę, puoselėti jo teisę į apsisprendimą ir savirealizaciją. Lietuvos socialinių darbuotojų etikos kodeksu siekiama įtvirtinti bendrąsias socialinio darbo nuostatas. Kodeksas vertintinas socialinio darbuotojo elgsenos savireguliacijos požiūriu.
Bendras kodekso aptarimas
1 straipsnis. Bendrosios nuostatos
Socialinis darbuotojas siekia teikti pagalbą klientui. Dirbdamas jis naudojasi tyrinėjimais grindžiamomis svarbiomis ir patikimomis žiniomis. Pasitelkdamas tas
žinias, jis gali įvairiais atžvilgiais veikti žmonių elgesį. Siekdamas teikti pagalbą, socialinis darbuotojas turi būti gero profesinio išsilavinimo specialistas. Turėtų pasižymėti dorovingumu, suprasti ir išklausyti žmones, kurie kreipiasi pagalbos. Kadangi šiais laikais viskas greitai tobulėja ir keičiasi, tai socialinis darbuotojas privalo nuolat kelti savo kvalifikaciją. Nuolat atnaujinti žinias, kad galėtų realizuoti socialinio darbo vertybes. Savo veikla siekti klientų gerovės. Socialinis darbuotojas dirba žmonėms, todėl kiekvienas, kuris kreipiasi pagalbos, nori kad jam būtų padėta iš širdies ir su meile. Neturėtų siekti naudos iš klientų.
2straipsnis. Socialinio darbuotojo etinė atsakomybė klientui
Lietuvos socialinis darbuotojas turi gerbti kliento orumą, jo teisę į laisvą apsisprendimą. Pripažinti klientais visus asmenis, kuriems reikalinga jo pagalba, nepriklausomai nuo jų amžiaus , lyties, tautybės bei kitų požymių. Privalo aptarnauti ir ginti visus klientus, padėti įveikti jo gyvenimo sunkumus. Socialinis darbuotojas informuoja klientą apie pagalbos suteikimą, teikia išsamią informaciją apie jo teisias. Ir jokiais būdais neatskleidžia konfidencialios informacijos apie klientą be jo sutikimo. Vykdydamas mokslinius tyrimus, socialinis darbuotojas, gerai apgalvoja jų teorinę bei praktinę reikšmę. Tyrimo duomenis apie klientus bei kitus asmenis...
Šį darbą sudaro 1335 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!