Socialinis teisingumas, socialinis teisingumas ir demokratija.
Socialinė atsakomybė, organizacijos socialinės atsakomybės istorijos raida, socialinės atsakomybės lygiai - kaip suprantama socialinė atsakomybė, organizacijos socialinės atsakomybės prieštaravimai.
Socialinė gerovė, socialinė parama ir gerovės valstybės forma, gerovės valstybės teorija, Britanijos gerovės valstybės atsiradimas, reformuojant gerovės valstybę.
Šio kursinio darbo tema yra socialinis teisingumas, socialinė atsakomybė, socialinė gerovė. Nagrinėjamas klausimas yra aktualus šiuolaikinėje visuomenėje, taip pat ir politikoje, kur dažnai nepaisomos paprasčiausios moralinės normos, neatsakoma už savo poelgius ir veiksmus.
Gyventojų turtinė diferenciacija ne visada sutampa su pajamų pasiskirstymu. Darbas, žemė ir kapitalas yra vieninteliai pajamų šaltiniai rinkos ekonomikoje. Atsiminus dar neseniai populiarų posakį, sakinį būtų galima perfrazuoti taip: „Kas neturi žemės bei kapitalo ir nedirba – tas nevalgo“. Tačiau valgyti nori ir dėl invalidumo ar senatvės negalintis dirbti, ir darbo netekęs dėl to, kad jo gyvenvietėje buvęs vienintelis fabrikas subankrutavo. Valgyti nori ir mažametis našlaitis. „Labdara“ šių gyventojų paremti nepajėgia, todėl tuo turi pasirūpinti valstybė.
Šiame darbe aprašoma socialinis teisingumas ir demokratija, socialinės atsakomybės rūšys, socialinės atsakomybės raida,bei kas yra socialinė atsakomybė. Taip pat aprašysiu socialinę gerovę, kur valstybė turi būti efektyvi skirstytoja ir garantuoti gerovę ne tokioms turtingoms socialinėms grupėms.
Socialinio teisingumo idėja – centrinė marksistinės ideologijos idėja. Tai nereiškia, kad būtent marksizmas ją suformulavo. Ši idėja gerai žinoma nuo Antikos ir dar istoriškai gilesnių laikų, kada, atseit, egzistavo taip vadinamas „aukso amžius“, kuriame visi buvo lygūs ir laisvi. Marksizmas tik suteikė teisingumo idėjai mokslinį, socialinį – ekonominį pagrindą.
Teisingumas istoriniu požiūriu dažnai būdavo suprantamas primityvokai, vienpusiškai, bet jis visada buvo tas idealas, dėl kurio žmonės grūmėsi socialiniuose mūšiuose, rengė sąmokslus ir revoliucijas, bandė realizuoti įvairius visuomeninius projektus. Socialinio teisingumo idėja buvo ir yra vienas pagrindinių istorijos variklių. Komunizmas, kaip marksistinė ateities vizija, - tai praktinis socialinio teisingumo idėjos įsikūnijimas ir dialektinis istorinio neigimo neigimas, savotiškas žmonijos sugrįžimas į „aukso amžiaus“ būtį. Komunizmas, kaip rašė K. Marksas, yra istorijos mįslės išsprendimas, „komunizmas – tai realus humanizmas, tai realių prieštaravimų tarp žmogaus ir gamtos, tarp žmogaus ir žmogaus, tarp gyvenimo ir jo prasmės, tarp laisvės ir būtinybės išsprendimas“.
Šia prasme įvairūs socializmo variantai – tai tik komunizmo ideologijos realizavimo būdai. Ir...
Šį darbą sudaro 5786 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!