1 Klasikinės socialinės apsaugos tradicijos: „Bismarko“ tradicija, „Beveridžo“ tradicija. “Bismarko” tradicijaPrivalomas soc.draudimas ;Socialinio draudimo įmokos diferencijuojamos pagal įv. soc. grupes;Valstybė įsikiša krizių atveju;Valstybė yra pagrindinis socialinės integracijos garantas;užtikrina minimalias pajamas;Garantuojamas tinkamo gyvenimo lygio palaikymas;Išmokos susijusios su įmokomis ir priklausymu tam tikrai soc grupei.“Beveridžo tradicija” Visi gyventojai, nepriklausomai nuo mokamų įmokų;Išmokos yra vienodo dydžio;Soc apsaugos sistema finansuojama mokesčių pagrindu;Soc draudimo įstaigos yra viešojo sektoriaus dalis;Išmokos skiriamos pagal pilietybės požymį;Individo interesai-virš valstybės interesų;Tenkinami baziniai individo poreikiai;Paprastos administracine procedūros.
Šiaurės Europos valstybės (Švedija, Suomija, Danija): socialinė apsauga yra kiekvieno piliečio teisė, valstybė teikia piliečiams daug nemokamų socialinių paslaugų, vykdoma aktyvi darbo rinkos mokymo politika, išmokų dydis yra aukštas, išmokos išmokamos esant poreikiui.
Anglo-saksų valstybės (Jungtinė Karalystė, Airija): piniginės išmokos yra fiksuoto dydžio ir gerokai mažesnės nei Šiaurės Europos valstybėse. Toks socialinės apsaugos sistemos organizavimas skatina privačių socialinio draudimo schemų vystymąsi (įskaitant ir įmonių socialinio draudimo schemas). Asmenys, nemokėję arba nepakankamai mokėję socialinio draudimo įmokas, gauna išmokas priklausomai nuo jų turimų pajamų.
Pietų Europos valstybės (Ispanija, Graikija, Italija, Portugalija): didesnė socialinių išlaidų dalis skiriama pensijų finansavimui; sveikatos apsaugos sistemos yra universalesnės ir prieinamos didesnei gyventojų grupei.
-valstybinis pensinis aprūpinimas yra minimalus, pagrindinį dėmesį skiriant privačiai asmenų gerovei;
-socialinėms pašalpoms esant mažo lygio, individai priversti dalyvauti privataus socialinio draudimo schemose arba dalyvauti įmonės socialiniame draudime;
-šiame modelyje socialinės apsaugos sistema ir individai iš esmės priklauso nuo rinkos mechanizmų ir joje pastebimas ryškus socialinių grupių dualizmas: iš vienos pusės, asmenys tiesiogiai priklausantys nuo mažų socialinės apsaugos išmokų ir, iš kitos pusės, privilegijuota socialinė grupė, galinti užsitikrinti socialinę apsaugą priklausomai nuo rinkos.
• Socialdemokratinis modelis (Skandinavijos šalys):
-socialinės teisės yra piliečių teisės, socialinės išmokos skiriamos visiems, paprastai yra vienodo dydžio ir užtikrinamos viešojo sektoriaus;
-valstybės tikslas-užtikrinti lygybę, socialinę integraciją ir socialinių grupių vienodumą, siekiant kad vidutinė klasė klasė būtų vyraujanti;
-pensijų schemos finansuojamos iš mokesčių;
-šio modelio valstybių vyriausybės turi mažiau stimulo inicijuoti nevalstybinių pensijų schemų kūrimą;
-socialdemokratiniam modeliui...
Šį darbą sudaro 8053 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!