Socialinė psichologija jauna psichologijos šaka. Ji atsirado 1908 m., tiksliau tais metais atsirado socialinės psichologijos vardas. Vardą davė W. Mc Dougall, išleido knygą “Įvadas į socialinės psichologijos studiją”. E. Ross išleido knygą “Socialinė psichologija”. Jie pateikė socialinės psichologijos apibrėžimą.
E. Ross: “socialinė psichologija – tai sumanymų ir nuomonių, kylančių žmonių susibūrusius į grupes, tyrimas”. Yra tokių dalykų, kurie kyla pavieniui žmogaus galvoj, bet to nepakanka, yra tokių sumanymų , kurios kyla susibūrus į grupes. Pvz.: pavienio žmogaus nusikaltimas ir grupinis nusikaltimas.
W. Mc Dougall: “socialinės psichologijos priemonėmis reikia parodyti, kaip savo turimais proto polinkiais bei sugebėjimais žmogus išreiškia visuomeninių mentalinio gyvenimo kompleksus ir tai, kokios esti individo atsakomosios reakcijos į tų kompleksų vystymosi ir veikimo kryptį”. Šis apibrėžimas teigia, kad žmogus savo proto polinkiais išreiškia pats save. W. Mc Dougall sako, kad kiekvienas žmogus nėra atstovaujantis pats save, nes jam yra tų visuomenės mentaliteto, kuriems jis priklauso. Žmogus visuomet priklauso tam tikrai bendruomenei. Kita pusė yra ta, kad individas turi atsakomąsias reakcijas į grupių mentalitetus. Su savo grupėmis susitapatina, o kitoms priešiški.
Etaloninį socialinį psichologijos apibrėžimą pateikė G. W. Allport. Naudoja daugelis knygų autorių. “Dauguma socialinių psichologų savo discipliną laiko pastanga suprasti ir paaiškinti, kokią įtaką individų mintims, jausmams ir elgesiui daro faktinis įsisivaizduojamas ar numanomas kitas buvimas”. Kiti veikia žmones visybiškai.. Kitų poveikis yra tiesioginis, faktinis, realus, akis į akį. Pvz.: eina pro šalį įžymus žmogus, tave veikia visybiškai. Gali būti, kad žmogų paveikia kito žmogaus buvimas. Pvz.: įsivaizduoji, ką tau mama sako, kad valgai ledus žiemą ir tu jų nevalgai. Numanomas kitų dalyvavimas žmogaus gyvenime. Pvz.: ruošies eit į nežinomų žmonių grupę ir įsivaizduoji juos. Atsistoji prieš veidrodį ir puošies, ruošies. Tas ruošimasis yra įdomus.
Socialinės psichologijos apibrėžimas keičiasi todėl, kad keičiasi pats gyvenimas, nes kyla aktualijos į kurias socialinė psichologija turi reaguoti. Pvz.: XX a. pirmos pusės socialinė psichologija buvo užsiimti...
Šį darbą sudaro 6789 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!