Lietuvoje ir visame pasaulyje ne mažą įmonių dalį sudaro smulkios ir vidutinės įmonės, kurios paprastai ir sukuria didžiausią dalį BVP. Nors šios įmonės ir mažos,neturi tiek daug rėmėjų ir sponsorių,nesukuria tūkstančių darbo vietų, tačiau taip pat svarbios ir reikalingos mūsų šalies verslo plėtroje. Juk iš niekur nieko negali atsirasti didžiulė įmonė, kuri ilgai ir sėkmingai funkcionuotų. Tai brangiai kainuoja ir yra rizikinga. Dauguma verslo veikėjų taip ir pradeda – nuo mažųjų, vidutinių, o poto plečiasi ir sukuria netgi keletą filialų.
Darbo tikslas: Išanalizuoti smulkaus ir vidutinio verslo vystimąsi Lietuvoje.
Šiandien dauguma Lietuvos įmonių patiria nuolat stiprėjantį konkurencinį spaudimą, tiek ir iš vietinių, tiek ir iš tarptautinių konkurentų. Konkurencijos stiprėjimas vyksta dėl globalinės ekonomikos poveikio bei greitos technologijų plėtros. Daugelis specialistų pripažįsta, kad svarbiausios SVV plėtros bėdos – verslumo ir finansinių išteklių stoka.
Šiuo metu valstybės teikiama parama yra gerokai mažesnė nei realūs poreikiai. Konkurencingumo klausimas išlieka toks pat svarbus kaip ir anksčiau. Tik gana neseniai ir nauja programa bandoma verslo sąlygas šiek tiek patobulinti. T.y. : Sukurti informacinę visuomenę visiems, pradėti vykdyti inovacinius projektus, koordinuoti makroekonominę politiką, modernizuoti Lietuvos socialinį modelį – daugiau investuoti į žmones, plėtoti aktyvią užimtumo politiką, remti socialinę integraciją.
2
1. Smulkaus ir vidutinio verslo plėtra lietuvoje
1.1 Smulkių ir vidutinių įmonių situacija 1990-1995m.
SSRS laikotarpiu Lietuvoje buvo suformuota LDDP, kurios svarbiausiu tikslu tapo politinių ir ekonominių pertvarkymų laikotarpiu išsikovoti politinę valdžią ir panaudoti ją ekonominėms pozicijoms stiprinti. 1989m. susikūrusio Sąjūdžio ir demokratinių politinių jėgų tikslas buvo atkurti Lietuvos valstybingumą, panaikinti SSRS politinę, karinę ir ekonominę kontrolę Lietuvai. Daugelio žmonių nuostatos dėl pagrindinių politinių jėgų keitėsi. Nepriklausomybė buvo tiesiogiai siejama su greitu Lietuvos ekonominiu suklestėjimu, o tuo pačiu ir žmonių gerovės augimu. 1990-1995m. valstybės ir jos ekonomikos raidos laikotarpį galima suskirstyti į tris etapus.
Pirmasis etapas (1990 03 11 – 1991 01 10) . Tai dvivaldystės laikotarpis. Ekonomikos srityje buvo daugiausia rūpinamasi ekonomine blokada,...
Šį darbą sudaro 5501 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!