Smulkios ir vidutinės įmonės (SVĮ) - dinamiškiausia, nuolat besikeičianti įmonių grupė, vidurinioji ūkio sandaros grandis - viena iš esminių rinkos santykiais pagrįstos ekonomikos komponenčių, turinti lemiamą įtaką ekonominiam augimui ir socialinių santykių stabilumui. Mažas kapitalo poreikis, greitas reagavimas į rinkos pokyčius ir lankstumas prisitaikant prie jų, naujų rinkų ar nišų užpildymas, konkurencijos didelėms valstybės įmonėms sudarymas, stambių įmonių aptarnavimas, naujų ir dažnai geresnės kokybės produktų, paslaugų, gamybos procesų sukūrimas, palanki šeimyninio verslo forma, efektyvi specialistų kvalifikacijos kėlimo galimybė - tai pagrindiniai smulkių ir vidutinių įmonių privalumai, atskleidžiantys jų efektyvumą ir svarbą. Smulkių ir vidutinių įmonių steigimasis ir jų veiklos skatinimas yra šalies ekonomikos augimo pagrindas ir vienas iš svarbiausių darbo vietų kūrimo šaltinių.
Lietuvoje smulkios ir vidutinės įmonės bendrame įmonių skaičiuje 1999 m. pradžioje sudarė 95,9 proc., 1999 m. pabaigoje - 95,3 proc., o 2000 m. gegužės mėn. - 94,2 proc.
Smulkių ir vidutinių įmonių gyvybingumo rodiklis yra ne vien tik veikiančių įmonių skaičius, bet ir naujai įregistruotų bei likviduotų įmonių skaičius. VšĮ "Statistikos tyrimai" duomenimis 1999 m. pabaigoje veikė 85527 SVĮ. Per 1999 metus įsteigta 13014 naujų, o likviduota - 6197 smulkių ir vidutinių įmonių.
Didžiausią visų Lietuvoje įregistruotų smulkių ir vidutinių įmonių dalį sudaro individualios (personalinės) įmonės ir uždarosios akcinės bendrovės (UAB) - daugiau kaip 85 proc.
Kalbant apie Smulkaus ir Vidutinio verslo plėtro galimybes noriu įtraukti ir smulkaus ir vidutinio verslo plėtros įstatymą (1998).
1998 m. lapkričio 24 d. priimtas ir nuo 1999 m. sausio 1 d. įsigaliojęs Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros įstatymas pakeitė iki tol galiojusį Mažųjų įmonių įstatymą. Jame yra nustatyti smulkaus ir vidutinio verslo subjektai bei jiems taikomos paramos formos.
Šiame įstatyme apibrėžti smulkaus ir vidutinio verslo subjektai yra šie:
1) fiziniai asmenys, įsigiję patentą, šio patento galiojimo laikotarpiu;
2) mikroįmonė - individuali (personalinė) įmonė, kurioje dirba tik savininkas ir jo šeimos nariai (sutuoktiniai, tėvai, įtėviai, vaikai, įvaikiai);
3) smulki įmonė -...
Šį darbą sudaro 2057 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!