Šiuo metu įvairiuose visuomenės sluoksniuose kalbama apie smulkų ir vidutini verslą, diskutuojama apie jo perspektyvas, plėtros kryptis. Ir ne tik mūsų šalyje. Gyvos diskusijos vyksta ir Europos Sąjungos centrinėse institucijose.
Išsivysčiusių pasaulio šalių praktika rodo, kad smulkus ir vidutinis verslas (SVĮ) yra šalių, ekonomikos varomoji jėga veikianti nacionalinį ekonomikos gyvybingumą bei konkurencingumą, o taip pat ir svarbus socialinio stabilumo garantas. Smulkaus ir vidutinio verslo įmonių gausa- tai augančios konkurencingos ekonomikos požymis, o valstybės parama smulkiam ir vidutiniam verslui - savarankiška jos ekonominės politikos dalis.
Lietuvos ūkiui integruojantis į pasaulinio ūkio sistemą, tenka susidurti su naujais iššūkiais, kuriuos lemia bendrosios rinkos tendencijos: verslo globalizacija, hiperkonkurencija, sparti technologijų kaita, žinių ir informacinės visuomenės formavimasis. Narystė Europos Sąjungoje sukelia daugiau klausim ir iššūkių nei aiškių atsakymų: ar mūsų įmonės bus pajėgios konkuruoti bendroje rinkoje, ar sugebėsime pasinaudoti ES finansinės paramos galimybėmis? Smulkaus ir vidutinio verslo plėtra Lietuvoje yra viena kertinių sveikos ir augančios ekonomikos sąlygų.
Darbuotoju kvalifikacijos kėlimas, rinkodaros, vadybos tobulinimas, kokybės kontrolės sistemų diegimas, man regis, suteikė tikrai nemaža naudai įmonių veiklos gerinimui. Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros agentūros (LSVĮPA) smulkaus ir vidutinio verslo mokymo ir konsultacijų programos rezultatai parodė, kad verslininkams dar trūksta žinių ir darbo įgūdžiu, susijusiu su eksporto ir importo organizavimu, finansų panaudojimo galimybėmis, įmonės apskaitos šiuolaikiniu tvarkymu.
Darbo objektas – smulkaus ir vidutinio verslo skatinimas ir vystymasis.
Darbo tikslas – išnagrinėti Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo ir vystymo veiksnius.
Darbo metodai – sisteminė ir loginės analizė, teorinės literatūros analizė ir kt.
Smulkus ir vidutinis verslas (SVĮ) yra neatskiriama kiekvienos šalies ekonomikos dalis, veikianti nacionalinės ekonomikos konkurencingumą, padedanti spręsti užimtumo problemas, aptarnaujanti didžiąsias įmones, užsiimanti netradiciniais verslais. Analizuojant išsivysčiusių šalių patirtį pastebima, kad rinkos ekonomikos konkurencingumą bei augimą didžia dalimi lemia smulkaus ir vidutinio verslo plėtra (SMEs in Europe..,2003).
Šis sektorius greičiausiai pajunta rinkos paklausos ir pasiūlos pokyčius, prisitaiko prie jų, sukuria naujas darbo vietas...
Šį darbą sudaro 7722 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!