Konspektai

Sistemotyra

9.6   (2 atsiliepimai)
Sistemotyra 1 puslapis
Sistemotyra 2 puslapis
Sistemotyra 3 puslapis
Sistemotyra 4 puslapis
Sistemotyra 5 puslapis
Sistemotyra 6 puslapis
Sistemotyra 7 puslapis
Sistemotyra 8 puslapis
Sistemotyra 9 puslapis
Sistemotyra 10 puslapis
Sistemotyra 11 puslapis
Sistemotyra 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

2) Kad objektų aibė taptų sistema, reikalinga atitinkama jos elementų organizacija, t.y. reikalinga, kad tarp sistemos elementų ar jų savybių būtų ar nusistatytų tam tikri santykiai, kurių dėka elementų aibė tampa vieninga visuma, į kurią galima žiūrėti, kaip į naują objektą.
Sistemos būna dviejų tipų.
Pirmajam sistemų tipui priskirsime tokias organizuotas objektų aibes, kuriose, tuos 1)objektus jungiant į vieningas visumas, atsiranda naujos savybės (sisteminės savybės), priklausančios jau nebe paskiriems elementams, o visai tai visumai, tampančiai nauju objektu. Galime padaryti išvadą, kad 2) naujų savybių tiesioginis šaltinis yra ne sistemos dalys, o santykiai tarp jų. 3) Sistemoje šalia būtinų sisteminių santykių gali egzistuoti ir neegzistuoti santykiai, kurie nėra sisteminiai tos sistemos atžvilgiu. (Santykiai, kuriems keičiantis, nagrinėjamoji sistema nekinta, nors kai kurios jos savybės gali ir pasikeisti nėra sisteminiai.) 4) Pirmojo tipo sistemos kartais vadinamos “konstruktyvinėmis”, nes jos atsiranda “konstruojant” sistemas iš elementų, sudėtingesnes sistemas iš paprastesnių sistemų. Tas “konstravimas” gali būti sąmoningas (pavyzdžiui, žmonių, konstruojančių įvairias sistemas, veikloje) ir savaiminis (įvairiuose savaiminiuose gamtos procesuose).
Antrajam sistemų tipui priskirsime tokias objektų – sistemos elementų – aibes, kuriose 1) objektų savybės tenkina tam tikrus dėsningumus – sisteminius santykius, apsprendžiančius elementų vietas sistemoje. Antrojo tipo sistemos pvz - periodinė Mendelejevo lentelė, nes lentelės elementų savybės tenkina periodinį Mendelejevo dėsnį. 2)Antrojo tipo sistemų elementai nebūtinai veikia vienas į kitą, nes antrojo tipo sistemose tiesioginių fizinių (socialinių, politinių ir t.t.) ryšių tarp elementų gali ir nebūti. Tačiau elementų savybės antrojo tipo sistemoje išsidėsčiusios taip dėsningai, kad leidžia pastebėti, kurioje sistemos vietoje ir kokio elemento trūksta, koks elementas kurioje sistemos vietoje privalėtų būti. Kitaip tariant 3)tarp antrojo tipo sistemos sudėties elementų ir jos struktūros elementų egzistuoja abipusė vienareikšmė atitiktis. Sistematizavimo (antrojo tipo) sistemos (kaip ir konstruktyvinės sistemos) gali būti natūralios ir dirbtinės.
Antrojo tipo sisteminiai santykiai skiriasi nuo pirmojo tipo sisteminių santykių: antrojo tipo sisteminiai santykiai surandami, pirmojo – sudaromi, antrojo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 6526 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (6526 ž.)
Darbo duomenys
  • Statistikos konspektas
  • 12 psl., (6526 ž.)
  • Word failas 153 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt