Namų darbai

Senovės Kinijos tapybos pagrindiniai bruožai

10   (1 atsiliepimai)
Senovės Kinijos tapybos pagrindiniai bruožai 1 puslapis
Senovės Kinijos tapybos pagrindiniai bruožai 2 puslapis
Senovės Kinijos tapybos pagrindiniai bruožai 3 puslapis
Senovės Kinijos tapybos pagrindiniai bruožai 4 puslapis
Senovės Kinijos tapybos pagrindiniai bruožai 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tolimųjų Rytų menas įvairiais laikotarpiais veikė Europos meną. XIX a. europiečiai atkreipė dėmesį į aukštą estetinę Kinijos ir Japoni­jos kaligrafijos ir meno vertę. Pirmieji kinų porcelianu, japonų ksilografine graviūra, medžio raižiniais, tapyba susidomėjo meno žinovai ir kolekcionieriai. Vėliau japonų estampais susižavėjo impresionistai, japonų meno įtaka atsispindėjo E. Manė, K. Monė, E. Dega, V. van Gogo kūryboje. Nors tuo metu Rytų menu domėtis buvo madinga, ta­čiau impresionistai to nelaikė mados dalyku. Juos domino, kaip rytie­čiai menininkai geba perteikti erdvę, keliais štrichais sudaryti regimąjį įspūdį. Pasipriešinę akademizmui, pabodusiam natūralistiniam vaizdui, impresionistai Rytų mene rado naują meninį pasaulį, kuris jiems padėjo turtinti savo kūrybą naujomis išraiškos galimybėmis. Rytų kul­tūrai būdingi meno principai ryškūs ir postmodernizmo kultūroje. Stiprų poveikį Rytų menas padarė abstrakčiajam ekspresionizmui, kuris glau­džiai susijęs su kaligrafija. Kaligrafija, net ir nesuprantant hieroglifų reikšmės, lengvai suvokiamąją nesunku estetiškai interpretuoti kaip gra­finio vaizdo grožį. Rytų įtaka ypač akivaizdi Džeksono Poloko, Marko Tobio, Hanso Hartungo kūryboje.
Kinijos kultūra siekia priešistorinius laikus. Jau apie IV – III tūks­tantmetį pr. Kr. Kinija buvo suformavusi savarankišką kultūrą ir ištisus tūkstantmečius saugojo ir tęsė savo tradicijas. Kinų kultūra darė įtaką daugeliui Rytų šalių, padėjo pamatus Japonijos, Korėjos, Indokinijos kultūrų ir meno raidai.
Tūkstantmečių senumo kinų meno estetiniai pokyčiai ir principų kaita nebuvo taip aiškiai pastebimi kaip Europos mene, kuriame kiekvie­na epocha turėjo ryškų, naujų idėjų formuojamą stilių. Nors skirtingais amžiais Kinijoje vyravo skirtingos meno rūšys – muzika, poezija arba įvairios dailės šakos, tačiau ryškiausiai tautos dvasia atsiskleidžia pei­zažinėje tapyboje, kurios pagrindinis siekis – apmąstyti pasaulio būtį.
Rytų ir Vakarų šalių požiūris į meną ir grožį iš pirmo žvilgsnio at­rodo visai skirtingas. Europiečio akis įpratusi prie meno, kurio raidą skatino tradicijos ir pasaulėžiūra. Europoje dailininko kūryba vertinta pagal tai, kaip menininkas gebėjo perteikti pasaulio tikroviškumą; ki­nų menininkui reikšmingesnis buvo pats kūrybinis procesas, o pamėg­džiojimas ne toks svarbus. Skirtinga pasaulėžiūra ir meno samprata lė­mė...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1484 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1484 ž.)
Darbo duomenys
  • Dailės namų darbas
  • 5 psl., (1484 ž.)
  • Word failas 45 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt