Rašiniai

Senovės Graikijos teatras

9.2   (2 atsiliepimai)
Senovės Graikijos teatras 1 puslapis
Senovės Graikijos teatras 2 puslapis
Senovės Graikijos teatras 3 puslapis
Senovės Graikijos teatras 4 puslapis
Senovės Graikijos teatras 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Senovės Graikijos teatro ištakos siejamos su religinėmis šventėmis, ypač Dionisijomis. Per šią šventę dalyvių choras pakaitomis su dainavedžiu giedodavo ditirambus; dainuotos ir komiškos falinės dainos (skirtos vaisingumui aukštinti). Jos, manoma, yra komedijos pradžia, iš ditirambų dialoginio atlikimo kildinama tragedija.
Pirmuoju tragiku laikomas poetas Tespidas (VI a. pr. Kr. antra pusė), kuris savo tragedijose iš choro išskyrė aktorių (protagonistas), atsakinėjantį į choro dainas. V a. pr. Kr. teatras tapo savarankiška meno šaka. Labiausiai teatro menas klestėjo Atikoje. 472 pr. Kr. dramaturgas Aischilas į tragediją įvedė antrą aktorių (deuteragonistas) paskatindamas dialogo raidą ir sumažindamas choro reikšmę. Apie 458 pr. Kr. Sofoklis įvedė trečią aktorių (tritagonistas). Protagonistą paskirdavo dramaturgas (kartais pats juo būdavo), deuteragonistą ir tritagonistą pasirinkdavo protagonistas. Nuo IV a. pr. Kr. protagonistas buvo renkamas burtų keliu.
Aktoriai avėdavo koturnus – aukštomis pakulnėmis batus, dėvėdavo kaukes, kurios apibūdindavo personažo lytį (vaidino tik vyrai), visuomeninę padėtį, emocijas. Ryškiai keičiantis emocijoms būdavo keičiama ir kaukė; tas pats aktorius spektaklyje vaidindavo kelis personažus. Vaidyba buvo grindžiama deklamavimu, dainomis ir šokiu. Vaidinimas vykdavo visą dieną, aktorius privalėjo būti stipraus balso, ištvermingas.
Senovės Graikijoje dramaturgas ir aktorius buvo labai gerbiami asmenys, galėjo užimti aukštas visuomenines pareigas, būdavo atleidžiami nuo mokesčių, karinės tarnybos.
Senovės Graikijos teatre svarbus veikėjas buvo choras (tragedijose choristų buvo 12–15, komedijose – 24) – jis dainuodavo, šokdavo, komentuodavo personažų veiksmus, perteikdavo dramaturgo nuomonę. Chorui vadovaudavo korifėjus. Chorą išlaikė turtingi piliečiai choregai (juos atleisdavo nuo mokesčių), nuo IV a. – valstybė. Helenizmo laikotarpiu kintant dramaturgijai choro reikšmė menko, jo buvo beveik atsisakyta.
Vaidinimai varžybų forma buvo rengiami kasmet per tris paskutines Dionisijų dienas. Už vaidinimų organizavimą buvo atsakingi polio aukščiausieji pareigūnai – archontai. Varžydavosi trys dramaturgai, chorai, nuo V a. pr. Kr. antros pusės ir protagonistai; rezultatai buvo surašomi specialiose lentelėse didaskalijose (pirmąsias varžybas 534 pr. Kr. laimėjo Tespidas). Buvo vaidinama trys kūriniai ir satyrų drama (komiškas mitologinės tematikos spektaklis,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 626 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
ODT failas (.odt)
Apimtis
5 psl., (626 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 5 psl., (626 ž.)
  • ODT failas 2 MB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt