Senovės Egiptu yar vadinama civilizacija, gyvavusi Nilo slėnio žemupyje maždaug nuo 3100 m. iki 30 m. pr. Kr., kol Egipto neužkariavo romėnai. Visas laikotarpis dar skirstomas į Senąją Karalystę ( 2700-2200 pr. Kr. ), Viduriniąją Karalystę (apie 2000-1800 pr. Kr. ) ir Naująją Karalystę ( apie 1550-1225 pr. Kr.). Per 3000 politinės galios ir ekonominio klestėjimo bei nuosmūkio metų įvairiai keitėsi religinės idėjos.
Senovės Egipto religija – politeistinė. Visais laikais iš Egipto buvo jaučiama didžiulė kultūrinė bei religinė įtaka, kuri paveikė kaimynines civilizacijas bei Antikos pasaulį; Egiptą prijungus prie Romos imperijos, egiptietiški kultai smarkiai suklestėjo Romos valdomose teritorijose.
Egiptiečių religija šių dienų žmogui atrodo labai tolima, ją suprasti nėra taip paprasta. Dievų būta daug ir įvairių, jų funkcijos prieštaringos, jų išvaizda antgamtinė, dažnai keista ir mums mažai nesuvokiama.
Šio darbo tikslas – aptarti Senovės Egipto dievus ir kitus su religija susijusius aspektus.
2. Išskirti svarbiausius Egipto dievus.
3. Išsiaiškinti faraono vadmenį egiptiečių tikėjime.
4. Atskleisti piramidžių ir šventyklų reikšmę.
6. Senovės egiptiečių religija
Egiptiečiai tikėjimą perėmė iš protėvių, kurie, atklydę į Nilo slėnį iš skirtingų vietų, tikėjo skirtingus dievus. Jie tikėjo, kad dievai ir dievybės valdo gamtą, nuo kurios priklauso žmonių gyvenimas. Saulė, žvaigždės, upė, gyvuliai ir gyvūnai buvo laikomi dievais arba dievų gyvenamosiomis vietomis. Žmonėms atrodė, jog jie gyvena kartu su dievais.
Dievų ir dievybių buvo daug ir įvairių. Mokslininkai jų suskaičiavo apie 2000! Toje gausybėje keli dievai laikyti svarbesniais. ( B. Šetkus, L. Pobedinska, „Senovės istorija“, Vilnius 1998m, p.78)
Senovės egiptiečių religija buvo politeistinė, nes kiekvienas Egipto nomas ( Senovės Egipto administracinis vienetas) iš daugybės dievų išskirdavo savo dievą – globėją; Memfyje buvo garbinamas Pta, Tėbuose – Amonas, Saise – Sobkas krokodilo galva, Atumas-Ra buvo vietinis Heliopolio dievas. Ir nors šių dievų kultas peržengė gimininių nomų ribas, vis tik jame ilgai išsilaikė tradicijos, būdingos gentinių dievybių garbinimui.
Kaip ir visos klasinės visuomenės religijos, senovės egiptiečių religija sankcionavo socialinę nelygybę...
Šį darbą sudaro 2633 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!