1, Saugomų teritorijų bendras supratimas. Populistinis supratimas. Neigiamas požiūris: blogis ir nelaimė, diktatūra ir teroras, komunistų išmislas, mokslininkų kvailystė, pragyvenimas ir pasipelnymas. Teigiamas požiūris: nacionalinis turtas, neišvengiama būtinybė, valstybės pareiga, ekologinė sąmonė, tarnavimas ateičiai. Dalykinis supratimas. ST yra ne gamtinė, o socialinė sąvoka (kategorija); atsiranda ir egzistuoja teisinio statuso pagrindu; išskiriama kaip aplinkosaugos prioritetą turinti kraštotvarkinė zona; naudojama kaip efektyvus aplinkosaugos instrumentas. Užtikrinama: kraštovaizdžio įvairovės ir vertybinio fondo išsaugojimas, geoekologinio stabilumo ir aplinkos kokybės palaikymas. Teisiškai: saug. terit. įst.- sausumos ir (ar) vandens plotai su nustatytomis aiškiomis ribomis, turintys pripažintą mokslinę, ekologinę, kultūrinę ir kt vertę, kuriems teisės aktais nustatytos spec apsaugos ir naudojimo režimas (tvarka). Saugojimas ir naudojimas. Saugoma naudojant – pavojinga nuomonė, nėra gryno saugojimo. Draudimai yra būtini nes kitaip bus chaosas, totališkai šios minties negalima taikyti. Viska yra apsauga. Panaudojimas- tik viena apsaugos forma. Iš koncepcijų integruojami „aukso grūdai“. 3 tipų kategorijos: gryno naudojimo, grynos apsaugos, tausojantis naudojimas, nuosaiki apsauga. Daugiausia ST yra tausojančio naudojimo.
2, Gamtos ir kultūros apsaugos vienovė. Kultūros objektai reikalauja žmogaus priežiūros, o gamtos vertybių geriau neliesti. Liet. gamtos ir kultūros institucijos yra atskirtos. L. stiprus buvo žaliųjų judėjimas. ST verčia integruotis gamtą ir kultūrą. Gamtos ir kultūros vertybių saugojimas vienodai vertingas. Pgl. Vertės genezę- Gamtos paveldas atspindi: žemės evoliuciją, ypač aktyvius gamtos procesus, nykstančias rūšis ir objektus, gamtinių kompleksų grožį. Kultūros paveldas atspindi: istorinius periodus, ypatingus kultūros pasiekimus, nykstančių civilizacijų reliktus, tradicinį gyvenimo būdą, universalios kultūros idėjas. Pgl. Vertės rūšis: Gamtos paveldas: pažintinė mokslinė (geologinė, hidrologinė); pažintinė edukologinė; geoekologinė, atrakcinė turistinė, utilitarinė ūkinė. Kultūros: pažintinė mokslinė, pažintinė edukologinė, antropoekologinė, atrakcinė, turistinė, utilitarinė ūkinė. Pgl. charakterinę atributiką: gamtos: natūralumas (tikrumas, atitikimas savo esmei), unikalumas (tipiškų savybių individuali išraiška), retumas (sutikimo dažnis), būdingumas (savybių tipologinis reprezentatyvumas), vientisumas ( gamtinis nedalumas). Kultūros: autentiškumas, savitumas, retumas, būdingumas, integralumas. Bendrumas autentiškumo apsaugoje: Tvarkymo pricipai: Gamtos: generacija (išjungimas iš...
Šį darbą sudaro 3341 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!