.
Dabartinis Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas ( toliau LR CK) įsigaliojo – 2001 m. liepos 1 d., o jam įsigaliojus neteko galios 1964 m. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas (toliau LR SŠK), 1969 m. Lietuvos Respublikos santuokos ir šeimos kodeksas bei kiti teisės aktai.
Šiame darbe bandysiu palyginti kaip santuokos nutraukimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas ir Lietuvos Respublikos santuokos ir šeimos kodeksas.
Remiantis Statistikos departamento duomenimis, vien per 2006 metus buvo 21246 santuokos, o sprendimų nutraukti santuoką 11202.1 Tai sudaro beveik 60 procentų tais pačiais metais sudaromų santuokų. Santuokos nutraukimas tapo gana įprastu dalyku, dažnai sutinkamu kasdieniniame gyvenime.
Jau nuo seno yra randama įvairių šaltinių, kuriuose užsimenama apie santuokos nutraukimą. Kai kurie šaltinai siekia net XII amžių.
Kiekvienos šalies teisėje buvo nurodytos skirtingos priežastys, dėl kurių buvo galima nutraukti santuoką.
Romėnų teisė leido kiekvienam iš sutuoktinių reikalauti nutraukti santuoką dėl blogo antrojo sutuoktinio elgesio. Atsisakyti nuo santuokos pagal romėnų teisę buvo galima dėl lytinio nepajėgumo. Ištuoka buvo galima ir dėl vedybinės neištikimybės – svetimoteriavimo ar svetimvyriavimo. Kanono teisė, perimdama šią normą, ją susiaurino, numatydama ištakos galimybę tik dėl žiauraus sutuoktinio elgesio. Bažnyčia „žiauraus elgesio“ sąvoką taip aiškino: „žiaurus ir nepakenčiamas elgimasis“. Tai sprendžiant, reikia atsižiūrėti į asmens savitumus, amžių ir padėtį. Nes kas paprastam kaimiečiui yra nedidelis dalykas, tas gali būti nepakeliama gerai išauklėtam ir garbingam...“. Pagal kanonų teisę nutraukti santuoką buvo leidžiama jeigu vienas iš sutuoktinių sirgo ilgalaike užkrečiama liga, vienam iš sutuoktinių atsisakius katalikų tikėjimo ir priėmus kitą bei vienam iš sutuoktinių įstojus į vienuolyną.
Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse yra nurodyti trys galimi santuokos nutraukimo atvejai „santuoka baigiasi, kai vienas sutuoktinis miršta arba santuoka nutraukiama įstatymų numatyta tvarka; santuoka gali būti nutraukta abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, vieno sutuoktinio prašymu arba dėl sutuoktinių (sutuoktinio) kaltės“.6 Panašiai reglamentavo galiojęs LR SŠK „santuoka pasibaigia, vienam iš sutuoktinių mirus arba teismine tvarka paskelbus jį mirusiu; sutuoktiniams esant gyviems, santuoka...
Šį darbą sudaro 1636 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!