Darbo objektas: Sandorio vertės metodo taikymo sąlygos.
Darbo tikslas: išanalizuoti pagrindinius prekių muitinio įvertinimo principus, taip pat sandorio vertės metodą, kaip pagrindinį prekių muitinio įvertinimo metodą, neapsiribojant jo taikymu, bet ir atvejais, kada jis negali būti taikomas.
1. Išsiaiškinti sandorio vertės metodo teorinius ypatumus.
2. Nustatyti sandorio vertės metodo taikymo sąlygas.
3. Nustatyti, kada jis negali būti taikomas.
1) Mokslinių šaltinių analizė. Darbe remtasi lietuvių autoriais, jų įžvalgomis, rengiant muitinės vertės metodo teorinę studiją.
2) Klasifikacija. Šis metodas taikytas teorinės stadijos metu, pateikiant sampratas, akcentuojant įvairių aspektų ypatumus.
3) Teismų praktikos išaiškinimai, straipsnių nagrinėjimas. Darbe remtasi bylomis ir aktualiais straipsniais.
4) Sisteminimas grindžiamas logine abstrakcija. Kiekvienas darbo poskyris parengtas nuosekliai, jo pabaigoje pateikiant loginį apibendrinimą.
1. SANDORIO VERTĖS METODO YPATUMŲ TEORINĖ ANALIZĖ
1.1 Sandorio vertės metodo reglamentavimo bendrosios nuostatos
“Importuojamų prekių muitinė vertė Lietuvoje, kaip ir visoje ES, apskaičiuojama vadovaujantis 1992 m. spalio 12 d. Tarybos reglamento (EEB) Nr. 2913/92, nustatančio Bendrijos muitinės kodeksą (toliau – Muitinės kodeksas), 29–36 straipsniais, taip pat 1993 m. liepos 2 d. Komisijos reglamento (EEB) Nr. 2454/93, nustatančio Bendrijos muitinės kodekso įgyvendinimo nuostatas (toliau – Muitinės kodekso įgyvendinimo nuostatos), 141–181a straipsniais. Šių ES teisės aktų nuostatos yra iš esmės analogiškos Bendrojo susitarimo dėl muitų tarifų ir prekybos (GATT 1994) bei Sutarties nuostatoms. Taip pat pažymėtina, kad iki 2004 m. gegužės 1 d. Lietuvoje galiojusio Lietuvos Respublikos muitinės kodekso (priimtas 1996 m. balandžio 18 d. Nr. I-1292) VI skyriaus „Prekių muitinis įvertinimas“ nuostatos buvo analogiškos tiek GATT, tiek Europos Sąjungoje įtvirtintoms atitinkamoms prekių muitinio įvertinimo taisyklėms.”3
Visos šalys, kurios prisijungė prie Bendrojo susitarimo dėl muitų tarifo ir prekybos, prisijungdamos įsipareigojo taikyti vienodą sistemą, kuri reglamentuoja muitinės vertės, prekės kilmės nustatymus rinkoje. Bendrajame susitarime dėl muitų tarifų ir prekybos 7 straipsnio 1 dalies a punkte yra numatyta nuostata, kuri sako, kad importuojamos prekės muitinis įvertinimas turėtų būti grindžiamas faktine importuojamos prekės, kuriai taikomas muitas, verte arba panašios prekės verte,...
Šį darbą sudaro 1764 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!