Salomėjos Nėries kūryba karo metais.
1. Rinkinys ,,Prie didelio kelio". Rinkinio sukūrimo aplinkybės.
2. Parašyti 7 sakinius - istorinis kontekstas.
3. Eilėraštis "Namo" psl. 66-67 1,4,6 kl. 67 psl. po eilėraščiu -atsakyti su citatomis ir 3 darbas - eilėraštis "Prie didelio kelio" 1,2, 3, 5,6 klausimai raštu.
1. Rinkinys ,,Prie didelio kelio“ sukurtas kai Salomėja Nėris, dėl karo paliko Lietuvą. 1940metai.
2. Istorinis kontekstas.
Rinkinys ,,Prie didelio kelio“ yra karo metų eileraščių rinkinys. Jame poete itin išryškina skaudų savo klaidų apmąstymą, kalbos, tėvynes, artimųjų ilgesį, nes naciams užpuolus Lietuvą jai teko bėgti į Rusijos gilumą. Be poetės valios rinkinys buvo ideologiškai angažuotas ir pavadintas ,,Lakštingala negali nečiulbėti“. ,,Prie didelio kelio“ išleistas tik 1994 metais. Eileraštyje kalbama apie Lietuvai svarbūs laikus, kai buvo sprendžiamas jos likimas. Kalbama apie okupacijas, Lietuvos nepriklausomybes pripažinimą.
3. Eileraštis ,,Namo“.
– Netikrai, netikrai…“)
4.Vaikui drąsos keliauti įkvepia, tai kad jis nėra šioje kėlioneje vienas. „Šitas kelias juk mūsų“ ir tikriausiai vaikas supranta, kad šitas gyvenimo etapas yra skirtas jiems ir jie turi tai išgyventi, patirti.
6.Eileraščio žmogus yra sumišęs, nes nežino kas jo laukią toliau. Bet tai neleidžią, jam prarasti vilties, galbūt ta nežinia nuvesiantį į gerą. Kelionės metu eilėraščio žmogus laiko mažą vaikelio rankytę savo delne, susikabinimas - prieraišumas, globa, šiluma, tai jam yra kaip atrama, kuri neleidžia prarasti vilties. ("Šiltą mažą rankelę / Spaudžiu savo delne"). Pats rankos spaudimas, tai labiau pačio kalbėtojo padrąsinimas ir savęs raminimas kelionėje.
Eileraštis „Prie didelio kelio“.
1.Erdvės dėtales esančios tekste „Už kalno, už juodo pavasaris nyko“, „Nutilus pakalnė – šalta ir liūdna“, „Beržais svyrūnėliais prie stepės plačios“. Kad čia ne gimtasis kraštas, rodo eileraščio žmogaus nuotaiką į visą esančią atmosfera, tai jam neatrodo artimą, į sią aplinką jis reaguoja šaltai ir pasibjauri ją.
2.Lyrinis subjektas, gali šneketi daugiskaitoje „mes“, kalbėdamas apie ne vien save. Tikriausiai, jis kalbą apie tokio pačio likimo žmonės, kurie turėjo palikti savo tėvynę ir jaučiasi, taip pat....
Šį darbą sudaro 742 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!