• Salomėja Nėris (Salomėja Bačinskaitė-Bučienė) – XIXa. lietuvių lyrikė, mokytoja, vertėja, neoromantikė, nepriklausmybės laikais išaugusi poetė. Savo jausmo grynumu, formos lengvumu, melodingumu ji yra tikra čiulbanti lakštingala, nesudėtinga minties gelmėmis, bet patraukianti širdies atvirumu.
Salomėjos Nėries biografija
• S. Bačinskaitė – Bučienė mokėsi Alvito pradžios mokykloje, Marijampolės progimnazijoje, paskui – Vilkaviškio „Žiburio“ gimnazijoje. 1924 m. Salomėja Bačinskaitė įstojo į Lietuvos universiteto Teologijos-filosofijos mokslų fakultetą, pasirinko lietuvių literatūros istorijos specialybę, kuriai dar priklausė vokiečių kalba ir literatūra, pedagogika ir psichologija. Kur ryškų pėdsaką poetės biografijoje ir kūryboje paliko nelaiminga meilė vedusiu germanistiko profesoriui Juozui Eretui. Už meilę, piktinusią visuomenę, S. Nėris buvo "nubausta" ir baigusi universitetą, 1928 m. ji išsiųsta mokytojauti į Lazdijus.
Salomėjos Nėries šeima
• Mokytojaudama Panevėžio gimnazijoje poetė susipažino su vietos menininkais, tarp jų ir su skulptoriumi Juozu Buču. Įsiliepsnojo didelė ir ilgai laukta meilė. Laimingi kartu sutiko 1936-uosius, įsigijo sklypą namui Palemone, rudenį išvyko į Paryžių, kuriame civiliškai susituokė gruodžio mėnesį. Laimingi Prancūzijoje gyveno dar pusmetį. Vasarą grįžo į Lietuvą, rudenį Salomėja Nėris pagimdė sūnų Saulių.
Okupacijos metai
• Salomėjos Nėries gyvenimo ir kūrybos kelią perlaužė 1940 m. vasarą prasidėjusi sovietinė okupacija. Poetė paskirta vadinamojo Liaudies Seimo atstove, taip pat išrinkta su delegacija į Maskvą vykti parsivežti „Stalino Saulės“ arba prašyti SSRS Aukščiausiosios Tarybos, kad okupuota Lietuva būtų priimta į Sovietų Sąjungos sudėtį.
Tarpukario metai
• 1944 m. rugsėjo 30 d. S. Nėris grįžo iš Maskvos į Kauną, susitiko su vyru Bernardu ir apsigyveno Maironio gatvėje, o vėliau persikėlė į butą Dainavos gatvėje. 1945 m. birželio 8 d. S. Nėris paguldyta į Kauno Raudonojo Kryžiaus ligoninę. Vėliau staigiai pervežta į Maskvą, kur ir mirė manoma nuo kepenų vėžio. Liepos 8 d. jos palaikai parvežti į Kauną. Liepos 9 d. Įvyko S. Nėries laidotuvės. Poetė buvo palaidota Istorijos muziejaus sodelyje. 1992 m. palaikai iš Karo muziejaus sodelio iškilmingai perlaidoti į Petrašiūnų kapines.
,,Prie aukšto kelio”
• Eilėraštyje plačiai...
Šį darbą sudaro 759 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!