Dievas Šyva įi dievų panteoną buvo įtrauktas pakankamai vėlai, 200 m. pr. m. e., nors jo kulto ištakos yra labai senos. Atspauduose, rastuose kasinėjant Indo upės slėnio miestus (2-3 tukst. pr. m. e.), randami triveidės ir raguotos dievybės atvaizdai, kurį supa žvėrys ir kuriame galima ižvelgti Šyvos, kaip „žvėriu valdovo“ prototipą. Daugelis Šyvos atributų buvo būdingi ir vedų laiku Rudrai . Vėliau, pagrindinis iš Rudros eufemistinių epitetų — Šyva, tapo pagrindiniu dievo vardu, o jo buvęs vardas Rudra — epitetu. Apie velyvąjį Šyvos pasirodymą induizmo panteone pasakojama ir mite apie Dakšos organizuotą aukojimą. Pagal viena iš šio mito versijų Šyvos neprileido prie aukojimo, kuriame dalyvavo dievai, bet vieną kartą, kai jo nepakvietė į Dakšos aukojimą, jis iš įniršio sunaikino auką ir sutiko atstatyti ją tik po to, kai jam bus garantuota pastovi aukos dalis.
Po ilgo Šyvos asimiliacijos proceso, jam buvo suteikti ivairių arijų ir ne arijų dievų bruožai (su jų kultais ir funkcijomis). Šie bruožai Šyvos atvaizde kartais prieštaringai persipina vienas su kitu ir atsispindi jo epitetuose. Šyva — „įtūžes“ (Ugra) ir „gailestingas“ (Šambhu), laiko įsikūnijimas (Kala) ar vandens stichijos personifikacija (Džalamurti); jam aukojami žmonės, ir jis — demonų naikintojas, sunaikinęs viena strele asurų tvirtovę Tripurą. Šyvistų adeptams Šyva — aukščiausioji būtybė, įasmeninanti Visatos kuriančiasias ir naikinančiasias jėgas: Mahadeva („didysis dievas“), Mahešvara („didysis šeimininkas“), Bhava („esybė“) ir t.t.
Šyva dažniausiai yra vaizduojamas kaip šokiu karalius (Nataradža).Viena iš legendų paaiškinanti apie Šivą kaip Naradžą yra ši:Tankiame Pietinės Indijos miške apsistojo daugybė netikinčių Šiva žynių.Jie, kartu su persirengusiu moterimi Višnu, vertė Šiva jiems įrodyt savo galią.Iš pradžių ginčijąsi tarp savęs, vėliau žyniai nutarė išlieti savo pyktį ant Šivos ir pasiuntė ivairius užkeikimus, kad jį sunaikintų. Pastarieji iš pradžių priešinosi ir sukurė iniršusį tigrą, puoluį Šyvą, bet Šyva nudirė jam kaiį ir pasidarė iš jo skraistę. Jie užsiundė ant jo gyvatę, bet Šyva užsimetė...
Šį darbą sudaro 2630 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!