Rusijos Federacija – didžiausia pagal plotą pasaulyje valstybė, besidriekianti nuo Baltijos jūros iki Ramiojo vandenyno, nuo poliarinio regiono iki Azijos dykumų. Tai valstybė turinti daugiausia kaimynių šalių ir didžiausią gyventojų skaičių Europoje. Rusija – prezidentinė federacinė respublika. Tai reiškia, jog šalyje veikia stipri centralizuota valdžia ir yra trys valdymo grandys: centrinė, federacijos subjektų ir vietinė. Būtent dėl to, Rusijai būdingas išskirtinis administracinis susiskirstymas: Ji sudaryta iš 89 lygiateisių federacijos subjektų, 21 respublikos, 6 kraštų, 49 sričių, 2 federalinės reikšmės miestų ( Maskva, Sankt Peterburgas), žydų autonominės srities, 10 autonominių apygardų. Visi federacijos subjektai sujungti į 7 federalines apygardas, kurioms vadovauja prezidento skiriamas įgaliotasis atstovas. Atsižvelgiant į tai, kad valstybė vykdo tris funkcijas (leidžia įstatymus, juos vykdo ir sprendžia iškilusius ginčus), valstybės valdžia dalijama į įstatymų leidžiamąją, vykdomąją ir teisminę. Skirtingos funkcijos pavedamos skirtingoms valdžios institucijoms, uždraudžiant savintis svetimas funkcijas. Valdžios yra pakankamai savarankiškos, nepriklausomos, kontroliuoja ir riboja viena kitos galias.
1993m. Rusijos konstitucija ne tik įteisino dvipusišką vykdomąją valdžią, susidedančią iš prezidento ir Ministrų Kabineto, bet ir išsprendė daug dviprasmybių ir prieštaravimų apie decentralizacijos laipsnį palyginus su 1978m. konstitucija. Valdžios koncentracija pagal naują konstituciją yra centrinėje Vyriausybėjė – aukščiausioji kolegiali vykdomosios valdžios institucija. Prezidentas – valstybės vadovas, Karinių pajėgų vyriausiasis vadas, dominuojanti figūra ir kartais lyginamas su Šarlio de Golio penktąja respublika. Įstatymų leidžiamoji valdžia yra dviejų rūmų parlamentas – Federacinis susirinkimas, kuris susideda iš Dūmos ir Federacijos Tarybos.
Rusijos valdymo institucijos dalinasi valdžia ir atlieka skirtingas, nors dažnai persidengiančias funkcijas. Mano darbo tikslas ir būtų pristatyti Rusijos Federacijos valdymo institucijų sistemą, didesnį dėmesį skiriant administraciniam valstybės aparatui –vykdomajai valdžiai ir trumpai pristatant atstovaujamąją ir įstatymų leidžiamąją valdžią. Rusijos valstybės sąranga turi nemažai panašumų su Lietuvos respublika, bet pastebtina ir esminių skirtumų, žinant jog Lietuva yra demokratinė pusiauprezidentinė respublika, o valstybės konstitucinė sandara yra unitarinė ( dvi valdymo grandys:centrinė ir vietinė). Darbe...
Šį darbą sudaro 2214 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!