Referatai

Romos imperijos Stoikų etinė teorija

10   (3 atsiliepimai)
Romos imperijos Stoikų etinė teorija 1 puslapis
Romos imperijos Stoikų etinė teorija 2 puslapis
Romos imperijos Stoikų etinė teorija 3 puslapis
Romos imperijos Stoikų etinė teorija 4 puslapis
Romos imperijos Stoikų etinė teorija 5 puslapis
Romos imperijos Stoikų etinė teorija 6 puslapis
Romos imperijos Stoikų etinė teorija 7 puslapis
Romos imperijos Stoikų etinė teorija 8 puslapis
Romos imperijos Stoikų etinė teorija 9 puslapis
Romos imperijos Stoikų etinė teorija 10 puslapis
Romos imperijos Stoikų etinė teorija 11 puslapis
Romos imperijos Stoikų etinė teorija 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Gėris ir blogis Stoikų etikoje, Stoikų logika: Kalbos konsepcija, Gnoseologijos koncepcijos. Stoikų fizika, Stoikų etika, Stoikų požiūris į moralę, žmogaus gyvenimo prasmę ir kt.: Apie likimą, Apie vienatvę, Apie gyvenimą, Apie dorybę ir išmintį, Apie buitį, Apie protą.

Ištrauka

Savimonės laisvė, pasirodziusi dvasios istorijoje kaip save suvokiantis reiškinys, buvo pavadinta stoicizmu. Jo principas yra tas, kad sąmonė yra mąstanti esmė, ir kas nors yra jai esminga, teisinga ir gera tik tada, kai sąmonė to dalyko atžvilgiu elgiasi kaip mąstanti esmė (Hegel G.W. F., 1997).
• velyvąjį stoicizmą: tai visų pirma Seneka (4m. pr. Kr. - 65 m.), į laisvę paleistas vergas Epiktetas ( 50 - 138) bei imperatorius Markas Aurelijus (121 - 180). Pagrindinės jų temos - gyvenimo sutvarkymas ir moralės klausimai. Šiuo laiku stoicizmas jau vertinamas kaip tarn tikra populiari filosofija.
Stoikai filosofiją skirsto į logiką, fiziką, etiką. Įvairių disciplinį reiksmę jie iliustruoja sodo pavyzdžiu: logika atitinka saugančią mūrinę tvorą, fizika yra aukštyn besistiebiantis medis, o etika -tai sodo vaisiai.(Borusevičienė N., 2002).
Stoicizmas buvo labiau išsivysčiusi aukščiausiųjų klasių filosofija. Stoikai tikėjo, kad visoje gamtoje viešpatauja kontroliuojantis Protas-Likimas. Jie mokė, kad žmogaus siela yra dieviška; kad ji yra įkalinta fizinės prigimties ydingame kūne. Žmogaus siela išsilaisvinimą pasiekia gyvendama harmonijoje su gamta, su Dievu; tokiu būdu dorybė tampa savo pačios atpildu. Stoicizmas pakilo iki išaukštintos moralės, tokių idealų nuo to laiko nepranoko nė viena grynai žmogiškosios filosofijos sistema. Nors stoikai tvirtino, jog yra "Dievo palikuonys," bet jiems nepavyko jo pažinti ir dėl to jiems nepasisekė jo surasti. Stoicizmas išliko filosofija; jis niekada netapo religija. Jo pasekėjai stengėsi savąjį protą priderinti prie Visuotinio Proto harmonijos, bet jiems nepavyko save įsivaizduoti mylinčio Tėvo vaikais. Paulius labai smarkiai linko į stoicizmą, kada rašė: "Aš išmokau, kad ir kokioje būčiau padėtyje, dėl to būti patenkintas" ( ).
"…stoikų filosofija – besikuriančios pasaulinės valstybės piliečio kosmopolitinis savęs ieškojimas” (Zabulis H. “Stoicizmas ir eklektika”). Stoicizmas savo esme buvo etinė filosofija, turėjusi tikslą ugdyti žmogaus dvasinės nepriklausomybės ir orumo jausmą. Laisvė, prarasta realiame gyvenime, turėjo būti atrasta žmogaus pasaulyje.
Aukščiausia žmogaus paskirtimi stoicai laikė jo protinę veiklą, išskiriančią jį iš gyvūnų pasaulio....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2334 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (2334 ž.)
Darbo duomenys
  • Filosofijos referatas
  • 12 psl., (2334 ž.)
  • Word failas 102 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt