Renginio tikslai: supažindinsiu su lietuvių liaudies velykų papročiais, kiaušinių dažymo būdais.
Metodai: 1.Įtikinėjimo – renginio metu bandysiu įtikinti domėtis lietuvių liaudies šventėmis, skatinsiu mokinius aktyviai dalyvauti tokių renginių organizavime.
2. Įpratinimo – šiuo metodu sieksiu pratinti mokinius kultūringai elgtis renginių metu. 3. Pavyzdžio – įrodysiu mokiniams, kad pats domiuosi lietuvių liaudies šventėmis, aktyviai dalyvausiu pateiktose užduotyse, parodysiu kaip atlikti sunkesnes užduotis. 4. Skatinimo – moksleivius kurie aktyviai dalyvaus renginio metu pateiktose užduotyse apdovanosiu specialiais prizais (specialiai margintais kiaušiniais ir velykinėmis atvirutėmis).
Forma: popietė.
Dalyviai: šeštos klasės moksleiviai.
Vieta: klasė.
Situacija: kadangi artėja pavasaris nutariau paruošti renginį Šv. Velykų tema.
Pasirušimas renginiui:. Pirmiausia ieškojau medžiagos kuri galėtų padėti supažindinti su šia švente. Ieškojau literatūros bibliotekoje taip pat internete. Susitikau su senoliais ir išklausiau jų pasakojimų apie Velykas.
Renginio planas: Pasisveikinu su susirinkusiais moksleiviais. Pristatau renginio pavadinimą. Paklausiu ar kas nors žino velykų reikšmę, papročius. Moksleiviai pasakoja ką žino apie Velykas, kaip ši šventė švenčiama jų namuose. Iš surinkots informacijos pristatau Šventės tradicijas, papročius atsiradimo istoriją (priedas nr.1).Baigęs pasakoti mokiniams pateikiu keturių klausimų anketas patikrinti kaip moksleiviai įsisąvino išgirstas žinias(priedas nr.2). Kartu bandome marginti kiaušinius parodau nuotraukų su margučiais ir velykinių dekoracijų(priedas nr. 3). Pristatau Velykinius žaidimus, kurius bandome žaisti(priedas nr. 4).Nugalėtojams įteikiami apdovanojimai: marginti kiaušiniai ir velykinės atvirutės.
Priedas nr.1Dauguma kasmet švenčiame Velykas, o ar žinome, kokia šios šventės reikšmė? Velykos – kilnojama šventė, švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Ji turi gilias tradicijas. Velykų pavadinimas kilęs iš žodžio „vėlės“, mat mūsų protėviai šiuo metu aplankydavo artimųjų kapus, nunešdavo jiems kiaušinių. Tikima, kad mirusiųjų vėlės išlenda kartu su atgimstančia gamta, bet paskui pasitraukia po pirmojo Perkūno. Velykos mūsų protėvių buvo švenčiama kaip gamtos atbudimo šventė. Atėjus krikščionybei, ši šventė sutapatinta su Kristaus prisikėlimu. Įdomios Velykų bažnytinės apeigos, kurios prasideda didžiosios savaitės viduryje. Didysis pasninkas - nuo didžiojo trečiadienio iki Velykų. Žinomos didžiojo trečiadienio silkių išvarymo apeigos. Jos primena,...
Šį darbą sudaro 962 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!