Žodis “turizmas” kilęs iš lotynų kalbos (“turn”-sukimas, sukutis, vilkutis), reiškiantis kelionę iš vienos vietos į kitą, tačiau grįžtant į pirmąją.
Turizmas yra tarptautinis bei nacionalinis reiškinys ir gali būti nagrinėjamas socialiniu, ekonominiu, ekologiniu, politiniu bei technologiniu požiūriu. Vyraujant socialiniam ir ekonominiam aspektui, turizmas apibūdinamas kaip kelionės, kurių metu aplankomos šalys, įdomios vietovės, bei kaip aktyvus poilsis arba sporto šaka, antra vertus, ir kaip verslas arba užsiėmimas, aprūpinantis turistus įvairiomis paslaugomis bei prekėmis. Jungtinių Tautų Organizacijos konferencijoje, įvykusioje 1971 m., buvo pasiūlytas toks apibrėžimas: turizmas, kaip ūkio šaka, yra industrinė ir komercinė veikla, teikianti prekes ir paslaugas užsienio lankytojams ir šalies vidaus turistams. Čia akcentuojamas ekonominis turizmo aspektas.
Turizmas gali būti vertinamas kaip socialinis reiškinys. Individas, patyręs tam tikrą malonumą kelionėje, dalijasi įspūdžiais su kitais žmonėmis. Be to, lankytojas, atvykęs į naują vietovę, susitinka ir gali bendrauti tiek su vietiniais gyventojais, tiek su kitais turistais. Taip užsimezga draugiški arba konfliktiški santykiai tarp žmonių.
Turizmas turi ir kultūrinę reikšmę, nes keliaudami žmonės susipažįsta su kitų tautų kultūra, tradicijomis, papročiais, gyvenimo būdu ir lygiu.
Turizmas vertinamas kaip išteklių šaltinis. Iš turistinės veiklos gaunamos pajamos, kurių dalis skiriama keliautojų lankomai vietovei puoselėti, unikaliems gamtovaizdžiams išsaugoti, komunikacijų tinklui plėsti bei regiono ekonominiam vystymui užtikrinti.
1998 metų birželio mėn. Lietuvos Respublikos Vyriausybe parengė Regionines politikos metmenų projektą. Šis dokumentas įtvirtina apskrities, kaip pagrindinio teritorinio darinio, kuriame turėtų būti vykdoma valstybės ekonominės socialinės plėtros regioninė politika, statusas. Tokiu būdu buvo įtvirtinta apskrities atsakomybė už priemonių, skirtų skatinti ekonomikos plėtrą apskrities teritorijoje ir kuo efektyviau panaudoti vietinius išteklius, įgyvendinimą.
Kol šalyje vykdomos ekonomikos reformos ir kuriami rinkos ekonomikos pagrindai, pirmenybė regioninėje politikoje teikiama ekonomikos augimui, kad vėliau, pasiekus tam tikrą ekonomikos augimo laipsnį, vis daugiau dėmesio galima būtų skirti gyvenimo lygio ir gyvenimo sąlygų gerinimui. Tuo tikslu 1998 m. liepos 3 d. Vyriausybė patvirtino Regioninių smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programų rengimo modelį. Šis...
Šį darbą sudaro 9960 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!