Šiame tyriamajame darbe buvo tiriama regos apatinio slenksčio kitimas adaptacijos tamsai metu. Tyrimas buvo atliktas VU Mokomojoje psichologijos labaratorijoje (daugiau apie tyrimo atlikimą skyriuje Metodika). Įvade apžvelgiama adaptacijos, adaptacijos mechanizmų problematika. Skyriuje Rezultatai ir jų aptarimas pateikiama ne tik gautų rezultatų analizė, bet ir jų palyginimas su kitų tyrėjų gautais duomenimis, pastebėjimais. Nors tyrime nebuvo išvengta netikslumų, visgi beveik visi gauti duomenys patvirtina pripažintų tyrėjų gautus rezultatus.
ĮVADAS
BENDRAI APIE ADAPTACIJĄ TAMSAI
Adaptacija – mažėjantis jautrumas nekintamiems dirgikliams. Regos organo adaptacija yra svarbiausias prisitaikymo prie didelių šviesos stiprumo pokyčių mechanizmas (Gurčinienė, 2007). Adaptacija apibūdina, kaip kinta slenksčiai, pasikeitus aplinkos objektų apšvietai, (Vaitkevičius, 2002). Grafiškai tai pavaizduota 1 pav., etapai pažymėti romėniškais skaitmenimis I ir II.
1 pav. Adaptacijos tamsoje kreivės. Pilka spalva žymima lazdelių adaptacija tamsoje, juoda – kolbelių (Gurčinienė, 2007).
Adaptacija – kitais žodžiais tariant yra procesas, kurio metu regos sistema keičia savo jautrumą, priklausomai nuo to, koks apšvietimas dominuoja regimąjame lauke. Regos sistema įpranta apdoroti aukštesnius ar žemesnius apšvietimo lygius, lyginant juos su prieš tai regos sistemą veikusiu apšviestumo lygiu, savo aplinkoje ( ). Adaptacija apibūdina, kaip kinta regėjimo slenksčiai, pasikeitus aplinkos objektų apšvietai. Tai gana inertiškas procesas. Adaptacija yra skirtinga, kai žmogus pereina iš šviesios aplinkos į tamsią ir atvirkščiai – iš tamsios į šviesią. Pirmuoju atveju procesas trunka daug ilgiau (iki 30 min.) nei antruoju (apie 15 min.) (Vaitkevičius, 2002). Dėl to yra išskiriamos dvi adaptacijos rūšys: tamsinė ir šviesinė adaptacijos. Tamsinė adaptacija – tai toks bendro adaptacijos proceso atvejis, kai regos sistema prisitaiko prie mažesnio nei 0.034 cd/m2 apšvietimo. Šviesinė adaptacija – tai toks bendro adaptacijos proceso atvejis, kai regos sistema adaptuojasi prie didesnio nei 3.4 cd/m2 apšvietimo ( ). Tamsoje tinklainės jautrumas šviesai didėja, o šviesoje akies jautrumas mažėja, dirginamasis šviesos slenkstis didėja. Taigi adaptacija tamsai yra atvirkščias adaptacijos šviesoje procesas ( ). Tamsinės adaptacijos atveju slenksčiai kinta (mažėja)...
Šį darbą sudaro 3991 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!