Refraktometrija buvo pagrindindinis analizės metodas chemijos laboratorijose siekiant nustatyti tirpalų koncentracijas ir kaip pagalbinis metodas nežinomų medžiagų identifikavime nuo XIX amžiaus pabaigos. Pirmoji skysčių ir techninių produktų analizė buvo atlikta dar XIX amžiaus pradžioje. Tačiau praktiškai plačiau refraktometriniai metodai buvo pradėti taikyti tik sukūrus paprastus, tikslius lūžio rodiklio matavimo prietaisus.
Vienas iš refraktometrų (pav. nr.1) yra plačiai žinomas ir naudojamas E. Abės (E. Abbe), sukurtas 1869 metais, kuris XIX amžiaus 8-ajame dešimtmetyje buvo taikomas glicerino ir sacharozės tirpalui tirti.
Abės refraktometras užtikrina paprastą ir greitą refrakcijos indekso nustatymą, tiek skysčiams, tiek kietoms medžiagoms.
Ernstas Abė aprašė savo refraktometrą 1874 metais. Dirbdamas profesoriumi Jenos universitete, jis buvo pasamdytas Karlo Zeiso, kad pagerintų optinių instrumentų gamybos procesą, kuris tada buvo paremtas nesekmėmis ir klaidomis. Po ilgo ir vaisingo bendradarbiavimo Abė sukūrė matematinį pagrindą mikroskopo dizainui, kuris tapo esminis Zeiso kompanijos refraktometrų gamyboje. Chronologine tvarka paveikslėlyje nr.2 išvardinti kai kurie pastebimi Zeiss padaryti pakeitimai per 80 metų laikotarpį.
.
Jis buvo pritaikytas greitam cukraus nustatymui maisto produktuose, juo buvo galima naudotis tiek patalpose, tiek ir išėjus iš jų. Jis galėjo nustatyti iki 60% medžiagos tiriamajam tirple.
1983 metais buvo sukurti “preciziniai refraktometrai”. Jie jau galėjo nustatyti lūžio rodiklį su penkių skaičių po kablelio tikslumu. Jo jautrumas buvo dukart didesnis už Zeisso cukraus refraktometro.
1976 metai - pirmųjų skaitmeninių refraktometrų išradimo data. Pirmi skaitmeniniai refraktometrai pradėjo atsirasti 1970 metų pabaigoje ir 1980 pradžioje, jų naudojimas jau nebepriklausė nuo naudotojo akies. Jeigu tiksliau, tai1976 metai yra pirmųjų skaitmeninių refraktometrų išradimo data, jie buvo sukurti Tokijuje, įmonėje Atago, ir vadinosi DBX - 25. Jiems vis dar reikėjo cirkuliuojančio vandens, kad palaikytų reikiamą temperatūrą. Daugelis skaitmeninių refraktometrų, nors ir buvo daug tobulesni už jų pirmtakus negalėjo tirti kietų kūnų .
1990 metų pabaigoje Abbės refraktometrai jau galėjo matuoti lūžio rodiklį prie kitokios nei 589 nm bangos ilgio. Šiuose instrumentuose panaudoti specialūs filtrai norint pasiekti pageidaujamą...
Šį darbą sudaro 2127 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!