Intelektualėjančios visuomenės laikais neabejotinai svarbi rašto kultūra. Ypatingas dėmesys kreipiamas į raštingumą – gebėjimą mintis reikšti be rašybos, skyrybos bei kalbos kultūros klaidų. Beje, ir Valstybinės kalbos komisija iškelia raštingumo svarbą.
Tvarkant oficialiuosius įstaigų dokumentus, būtinos ir raštvedybos žinios. Jos padeda, siekiant įprasminti ar įvardinti vykdomos veiklos tikslingumą. Raštvedybos išmanymas gerai reprezentuoja institucijos darbo barus. Gebėjimas (pagal reikalavimus) įvardinti dokumentus bei mokėjimas juos sisteminti – geros veiklos rodiklis, kurio siekiama laikytis. Vadinasi, raštvedybos mokėjimas – reali galimybė kryptinga ir kokybiška linkme plėtoti įstaigos darbą.
Taip jau susiklostė Lietuvos istorinės sąlygos, kad ilgus jos amžius raštvedyboje buvo vartojamos svetimos kalbos: lotynų, vokiečių, senoji slavų, lenkų, rusų. Tik Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu pradėjo formuotis lietuvių raštvedybos kalba ir raštvedybos sistema. Sovietų okupacijos metais vėl dauguma oficialiųjų dokumentų buvo rašomi rusų kalbą, kartais gerai jos nemokant. Lietuvių kalba parašyti dokumentai būdavo teršiami svetimybėmis ir pažodiniais vertimais iš rusų kalbos.
Lietuvos TSR Aukščiausios Tarybos Prezidiumas 1989 01 25 įsakymu „Dėl Lietuvos TSR valstybinės kalbos vartojimo“ įsipareigojo, o 1990 03 11 Nepriklausomybės aktas sudarė sąlygas, kad visų įstaigų dokumentai būtų rašomi lietuvių kalba.
„Raštvedybos“ sąvoka dabartiniame lietuvių kalbos žodyne apibrėžiama kaip raštinės darbų tvarkymas. Siaurąja prasme raštvedyba yra darbas su dokumentais. Plačiąja prasme- raštvedyba apima įstaigų veiklos dokumentavimą ir dokumentų, susidariusių įstaigos viduje, tvarkymą.
Valdymo, gamybinė, mokslinė ir kita įstaigų bei žmonių veikla fiksuojama dokumentuose. Norint tuos dokumentus panaudoti, būtina ne tik juos parašyti bei įforminti, bet ir išsiusti arba gauti, registruoti, kontroliuoti jų užduočių vykdymą, tam tikra tvarka juos grupuoti, kad visada būtų galima surasti bei panaudoti jų informaciją, garantuoti jų saugumą ir parengti perduoti į archyvą tolesniam saugojimui.
Įstaigos veiklos dokumentavimas – tai nustatytos formos dokumentų, susijusių su veiklos sritimi, rengimas.
Valdymo sferos darbuotojai iki 75% savo darbo laiko skiria darbui su dokumentais. Todėl įmonėje labai svarbu raštvedybą organizuoti taip, kad tai būtų ne popierių saugykla, o šiuolaikiškas biuras, kurio veiklos...
Šį darbą sudaro 1711 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!