Vienatvė – negailestingas priešas. Kuris mus suspaudžia į kampą , kuriame pasaulis tampa nupaišytas tik juoda spalva, kai aplinkui nėra nė lašelio džiaugsmo. Vienišumo jausmą vieni išgyvena stipriau, kiti silpniau, kiekvienam vienatvė, tai nepakeliamas potyris, bet ir laikas būti tik su savimi, išgyventi savo vientisumą, pajusti būties pilnatvę. Vienišumą iliustruojančių pavyzdžių matome lietuvių literatūroje Vinco Mykolaičio Putino ir Maironio kūryboje.
Vincas Mykolaitis Putinas XX a. pradžios Lietuvos filosofinės pasaulėjautos rašytojas, lyrikas. Psichologinio ir intelektualaus romano ,,Altorių šešėly’’ autorius. Kūrinyje pagrindinis veikėjas Liudas Vasaris – jaunuolis, kuris buvo vaizduojamas labai pasimetęs personažas, išsiblaškęs ir nepritampantis. Jis sprendžia savo egzistencinės vienatvės problemą – tęsti kunigų seminariją ar būti rašytoju ?. Skatinamas tėvų ir aukštų idealų dirbant tėvynės labui, įstoja į kunigų seminariją. Jis manė, kad studijos seminarijoje nuslops ta niūrų ir sunkų gyvenimėli namuose, naiviai tikėjo, kad pažadins stipresnį religinį jausmą, tačiau klydo, suprato, ,kad išpažintys nepadeda tobulėti ir kad jam čia ne vieta. Įstojimas nesuteikė jam tokio didelio įspūdžio, ten jis jautėsi labai vienišas, ten atsiskleidė jo atsiskyrėliškumas. Seminarijoje, Liudas Vasaris nuolat save analizuoja, mąsto, ar pasirinkęs teisingą gyvenimo kelią, slegiamas nykios seminarijos aplinkos daug mąsto, užsisklendžia savyje, taip jis ima suprasti, kad jo vidinis gyvenimas nesutampa su išoriniu. Jausdamasis liūdnas ir vienišas gavo įkvėpimą rašyti, taip sukūrė savo pirmąjį eilėraštį , nors buvo sunku atiduoti dalele savęs rašymui ir būti tuo pačiu kunigu. Taip pat mokydamasis seminarijoje įsimyli kelias moteris, tai į jo gyvenimą įnešė naujų potyrių, bet tai turi slėpti nuo visų, viską laiko savyje, kenčia tik savo mintyse analizuodamas visus įvykius ir bandantis suprasti save. Bet jis norėjo džiaugtis gyvenimu, norėjo džiaugsmu dalintis ir su kitais ,, Kodėl aš negalėčiau džiaugtis gyvenimu, mylėti ir...
Šį darbą sudaro 552 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!