Rašiniai

Rašinys ,,LIETUVIŲ LITERATŪRA - TAUTOS ISTORIJOS LIUDYTOJA"

9.0   (3 atsiliepimai)
Rašinys ,,LIETUVIŲ LITERATŪRA - TAUTOS ISTORIJOS LIUDYTOJA" 1 puslapis
Rašinys ,,LIETUVIŲ LITERATŪRA - TAUTOS ISTORIJOS LIUDYTOJA" 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Istorija susideda iš mažų dalelių, kurios aptinkamos piešiniuose, raižiniuose, išgirstamos pasakojimuose. Tačiau svarbiausias didžiojo istorijos paveikslo dėmuo - literatūra. Tad šiame rašinyje aptarsiu, ką apie tautos istoriją liudija Martyno Mažvydo ,,Katekizmas” ir Salomėjos Nėries poezija.
Pradėkime nuo lietuvių literatūros ištakų - Martyno Mažvydo ,,Katekizmo”. Iki tol, kol protestantų kunigas išleido pirmąją lietuvišką knygą 1547 metais, su lietuvių tauta galėjome susipažinti tik iš šaltinių, išspausdintų kitomis kalbomis. Rusai, lenkai, vokiečiai tikrąjį lietuvių tautos gyvenimą galėjo apibūdint tik iš savo perspektyvos. Tačiau šešiolikto amžiaus viduryje kad ir mažu tiražu išleistas ,,Katekizmas” perkėlė lietuvius į naują istorinį etapą: pirmą kartą išspausdinta lietuviška abėcėlė buvo pirmas, o galbūt ir vienintelis būdas išsaugoti ir vėlesnėms kartoms perduoti kalbą.
Iš ,,Katekizmo” sužinome kultūrinę tautos padėtį. Nors knyga išleista po Lietuvos krikšto praėjus keliems amžiams, tačiau M. Mažvydas ,,Katekizme” mini, jog žmonės dar vis meldžiasi kaukams, žemėpačiams ir kitiems pagonių dievams. Tad šis kūrinys padeda labiau suprasti senąjį tikėjimą tiek šešioliktame, tiek ir ankstesniuose amžiuose. Martynas Mažvydas rašė: ,,Tos deivės negal jums nieko gero duoti”. Primityvus gyvenimas, besiremiantis gamtos reiškiniais, vesti tautos nebegalėjo, nes likusi Europa jau lipo visuomenės ,,evoliucijos” ir kultūros laiptais. Tai ką Mažvydas teigė? Kad reikia krikščionybės.Dar geriau – protestantizmo.
Tautos istorijos kryžkelės atspindys literatūroje. XX a. pradžioje Lietuvą eilėmis pradėjo puošti Salomėja Nėris. Poetė tapo ryškia nepriklausomybės laikų asmenybe. III - IV dešimtmečiuose ji buvo vadinama ,,lakštingala”dėl kuriamų muzikalių ir tautosakos motyvais persmelktų lyrinių eilėraščių. 1937 metais Salomėja Nėris eilėraštyje ,,Saulės kelias” rašė: ,,Nušviesk ilgai, saulele,/ Gyvenimą mūs gražų!”. Tačiau pozityvias ir viltingas mintis paveikė 1940 - ųjų įvykiai, pakeitę poetės ir visos lietuvių tautos gyvenimą . Po patekimo į Liaudies Seimą ir delegaciją, su kuria...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 553 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (553 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (553 ž.)
  • Word failas 4 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Literatūra – tautos istorijos liudytoja

Literatūra – tautos istorijos liudytoja Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Tragiškas lietuvių tautos likimas pokario metais. Trėmimai ir tremtinių literatūra

Tragiškas lietuvių tautos likimas pokario metais. Trėmimai ir tremtinių literatūra Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kurį lietuvių kultūros reiškinį – literatūrą, kiną, teatrą – ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe?

Kurį lietuvių kultūros reiškinį  – literatūrą, kiną, teatrą  – ir kodėl laikytumėte  didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Literatūra – istorijos liudytoja

Literatūra – istorijos liudytoja Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Istorijos poveikis lietuvių literatūrai (Maironis, Salomėja Neris)

Istorijos poveikis lietuvių literatūrai (Maironis, Salomėja Neris) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių literatūros istorijos mitai: Alfonso Nykos-Niliūno versija

Lietuvių literatūros istorijos mitai: Alfonso Nykos-Niliūno versija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių kalbos pamokų " Ko XXI a. pilietis galėtų pasimokyti iš XVI a. Lietuvos šviesuolių" planai

Lietuvių kalbos pamokų " Ko XXI a. pilietis galėtų pasimokyti iš XVI a. Lietuvos šviesuolių" planai Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Rašytojas Romualdas Granauskas teigia: ,,Nei Da Vinčio kodas, nei Haris Poteris nėra didžioji literatūra. Tai, ką tą ar kitą dieną skaito, perka, graibsto ir garbsto milijonai, tėra prekė.“ Ką jūs laikote didžiąja litera

Rašytojas Romualdas Granauskas teigia: ,,Nei Da Vinčio kodas, nei Haris Poteris nėra didžioji literatūra. Tai, ką tą ar kitą dieną skaito, perka, graibsto ir garbsto milijonai, tėra prekė.“ Ką jūs laikote didžiąja litera Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Rašinys Moters laimė lietuvių literatūroje (J. Biliūnas, Žemaitė)

Rašinys Moters laimė lietuvių literatūroje (J. Biliūnas, Žemaitė) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar pritartumėte minčiai, kad lietuvių kalbai negresia rimtas pavojus, kol ją gina Valstybinės kalbos įstatymas? (rašinys)

Ar pritartumėte minčiai, kad lietuvių kalbai negresia rimtas pavojus, kol ją gina Valstybinės kalbos įstatymas? (rašinys) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių literatūra XVI – XVII a.

Lietuvių literatūra XVI – XVII a. Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt