Konspektai

Raidos ir pedagoginė psichologija - paskaitų medžiaga egzaminui

9.2   (3 atsiliepimai)
Raidos ir pedagoginė psichologija - paskaitų medžiaga egzaminui 1 puslapis
Raidos ir pedagoginė psichologija - paskaitų medžiaga egzaminui 2 puslapis
Raidos ir pedagoginė psichologija - paskaitų medžiaga egzaminui 3 puslapis
Raidos ir pedagoginė psichologija - paskaitų medžiaga egzaminui 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Raidos psich. tikslai, metodai, periodizavimas- suprasti žmogaus augimą bei keitimąsi; aprašyti, įvertinti ir paaiškinti augančio vaiko elgesio ir sugebėjimų pokyčius.Objektas-augantis žmogus. Problemos-prigimtis ar ugdymas, brendimo ir mokymosi sąveika, žmogaus raidos pobūdis(vientisas ar netolygus proc.), vaikas ir suaugęs žmogus.
Tyrimo metodai- natūralus stebėjimas, eksperimentas(natūr. Ir laborat.), interviu. Specifiniai metodai- longitudinis(ilgalaikis), dienoraščio, skersinio pjūvio.
2.Psichosocialinė raid. teorija.
E.Eriksonas išskyrė pagr aspektus: 1.Somatinį (sudaro fizinės raidos stipriosios ir silpnosios pusės) 2.Asmeninį (žm gyvenimo istorijos ir tos stadijos, kurioje tuo metu žm yra, analizė). 1.Saugumas-nesaugumas (nuo gimimo iki 1 m.) 2. Autonomiškumas-gėda (1-3m.) 3.Iniciatyvumas-kaltė (3-6m) 4.Meistriškumas – menkavertiškumas (7-11m) 5.Identiškumas-vaidmenų neaiškumas (paauglystė) 6. Intymumas-izoliacija (jaunystė) 7. Generatyvumas-stagnacija (vidutinis amž) 8. Intearacija-neviltis (senatvė) E.Eriksonas teigė, kad reiki iškoti ne priežasčių ir pasekmių, bet surasti jų tarpusavio ryšius ir priklausomybę.
3. Psichoanalitinė raid. teorija.
4. Kognityvinė raid. teorija. Mąstymas yra aktyvus procesas, taip žm suvokia savą pasaulį. Piaget sako kad taip kaip mąsto vaikai priklauso nuo jų protinių sugebėjimų, o ne nuo to ką jie yra išmokę. Pažintinę raidą lemia psich proc adaptacija (adapt savo mąstymą kad priimtų naujas mintis), asimiliacija (nauja informacija pridedama prie jau esančios).
5. Moralinės raidos teorija. J. Piaget, L. Kohlberg sakė, kad maži vaikai yra priklausomi nuo savo tėvų ir auklėtojų moralinių normų. Tik nuo viduriniosios vaikystės pradžios vaikas daugiau vadovaujasi savo paties moraliniais sprendimais. Piaget moralinės raidos stadijos: 1.Moralinio realizmo stad (būdinga 5-10m.v. nuo 5 m pradeda domėtis taisyklėmis) 2.Automatinės moralės stadijos (10- ir vėliau vaikas bendraudamas su bendraamžiais pereina iš moralinio realizmo į autonominę samprotavimo stadiją). Kohlbergo moralės samprata jis išskyrė 6 moralės raidos stadijas, kurias suskirstė į 3 lygius: I.Prekonvencinis: 1.Bausmės ir paklusnumo orientacija (vaikai ignoruoja kitų žm ketinimus ir motyvus) 2.Naivus hedonizmas arba instrumentinė orientacija (teisingu laikomas toks veiksmas, kuris patenkina paties asmens poreikius) II.Konvencinis: 3.Gero berniuko-geros mergaites orientacija (būdami geri vaikai stengiasi, kad juos mylėtų) 4.Socialinės tvarkos palaikymo orientacija (taisykles turi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5120 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (5120 ž.)
Darbo duomenys
  • Raidų psichologijos konspektas
  • 4 psl., (5120 ž.)
  • Word failas 110 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt