Šperos

Raidos ir bendroji psichologija

9.0   (3 atsiliepimai)
Raidos ir bendroji psichologija 1 puslapis
Raidos ir bendroji psichologija 2 puslapis
Raidos ir bendroji psichologija 3 puslapis
Raidos ir bendroji psichologija 4 puslapis
Raidos ir bendroji psichologija 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Raidos ir pedagoginės psichologijos tikslai, objektas, struktūra. Raidos psichologija-šaka tirianti, kaip žmogus ilgainiui keičiasi, vystosi. Ji pagrįsta moksliniu žm mąstymo, kalbos, emocijų, bendravimo ypatybių, fizinės žmogaus raidos tyrimu, rūpinimusi praktiniais jo poreikiais. Apima pasiekimus ir praradimus, Tikslas-suprasti žmogaus augimą ir keitimąsi, aprašyti, įvertinti ir paaiškinti augančio vaiko elgesio ir sugebėjimų pokyčius, įrodyti, kad tie pokyčiai universalūs. Mėginama nustatyti, kokie įvykiai ir aplinkybės suformavo tą individą, stengiamasi nustatyti, kokia jo ateitis. Atliekant raidos psichologijos mokslinius tyrimus, sukaupta daug informacijos apie įprastą ir neįprastą elgesį, apie paveldėtas ir gyvenime įgytas ypatybes, apie aplinkos įtaką individo raidai. Remiantis šia informacija, galima geriau suprasti žmogaus praeitį, dabartį ir prognozuoti ateitį. Objektas yra augantis žmogus, nuo gyvybės užsimezgimo iki mirties. Remiantis moksliniais tyrimais, stengiamasi suprasti svarbiausius raidos dėsningumus, rasti įvairių problemų sprendimo būdus. Vystymasis -tai prigimties ir aplinkos faktų sąveikos pasekmė. Įgimti duomenys gali pasireikšti tik tuomet, kai bus sudarytos palankios sąlygos. Tie patys duomenys gali skirtingai pasireikšti, jei bus sudarytos skirtingos sąlygos. Be to, tos pačios sąlygos skirtingai paveikia žmogų, tai priklauso nuo įgimtų dalykų. Struktūra-žm raida g.b. skirstoma į 3 pagrindinės sferas: fizinę (kūno pasikeitimas, motoriniai sugebėjimai), pažintinę (mąstymas ir kalba), psichosocialinę (apima asmenybės raidą, emocijas, tarpusavio santykius).
2.Pagrindinės raidos psichologijos problemos.Prigimties ir ugdymo tarpusavio sąveikos problema-prigimtis per ugdymą. Tiek ugdymas tiek prigimtis yra svarbus norint suprasti asmens raidą, ir kad jų tarpusavyje sąveika svarbi formuojantis individui. Pvz.: intelektą lemia paveldėtų ypatybių ir socialinės bei fizinės aplinkos veiksnių tarpusavio sąveika. Brendimo ir mokymosi sąveika. Brendimas priklauso nuo augimo, o išmokstama per patyrimą. -Brendimas yra vidinis autonominis procesas, priklausantis nuo biocheminės informacijos, užkoduotos žm genuose. Išmokimas-atspindi individo pokyčius, sukeliamus specifinės patirties. Žm raidos pobūdis-vieni mano, kad raida-vientisas, tolygus procesas, vyksta be pagreitinimų ir sulėtėjimų, todėl nėra jokiu aiškių ribų, skiriančiu vieną raidos stadija nuo kitos; kiti.-netolygus procesas-raida tai lėtėja, tai greitėja, todėl išskiriamos raidos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 6562 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (6562 ž.)
Darbo duomenys
  • Raidų psichologijos špera
  • 5 psl., (6562 ž.)
  • Word failas 164 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt