Konspektai

Psichologijos egzaminas. Teorija

9.8   (2 atsiliepimai)
Psichologijos egzaminas. Teorija 1 puslapis
Psichologijos egzaminas. Teorija 2 puslapis
Psichologijos egzaminas. Teorija 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

P kryptis yra tam tikra pažiūra,p/l kurią psichi-nė realybė yra atitinka-mai suprantama ir aiški-nama. Žymiausios psichologijos kryptys yra šios: racionalinė, empirinė, bihevioristinė, psichoanalizės kryptis. Racionalinė – tai tokia pažiūra, p/l kurią protas yra laikomas svarbiau-siuoju psihologijos medžiagos svarstymo ir pažinimo šaltiniu. Ši kriyptis protą laiko visą psichologijos mokslą lemiamai sąlygojančiu faktoriumi., todel ši pažiūra, per menkai vertindama patirtį bei pojūčius kaip pažinimo šaltini, yra vienašališka. Šios krypties yra dvi srovės: monistinė ir dualistinė. Monistinė srovė psichinių apraiškų metafizine priežastimi pripažysta tiktai vieną principą. Tuo principu laikoma arba dvasia, arba medžiaga. Ši srovė skilusi i dvi šakas: spiri-tualistinę (ji paneigia medžiagą, pripažinda-ma dvasią psichinių apraiškų pagrindu ) ir materialistinę (ji panei-gia dvasią, psichinių apraiškų pagrindu pri-pažindama vien tiktai medžiagą). Dualistinė srovė pripažįsta du psichinės realybės pažinimo principus: patirtį ir protą. Patirtis pateikia faktų o protas įžvelgia tų faktų esmę bei dėsnius.
Empirinė kryptis akcentuoja patyrimą. Empirinė psichologija yra stebėjimu ir eksperi-mentu pagrįstas moks-las, tiriantis psichologi-nių apraiškų sąryšį ir dėsnius. Ji yra viena-šališka nes paneigia racionalinį metodą. Vis delto dėsnis nėra pojū-čiais patiriamas, o protu suvokiamas ir formu-luojamas. Empirinė psichologija neapima visos psichinės realybės.
Bihevioristinė kryptis psichologijos objektu laiko žmogaus elgesį arba išorinį pasireiškimą bei refleksus,o ne samo-nę. Ji neigia paveldėjimą, atmeta visas iki šiol žinomas psichologijos sąvokas ir žiūri tik į išori-nę žmogaus elgseną bei aktyvumą įvairiomis aplinkybėmis.
Psichoanalizės kryptis. Anot psichoanalitikų psichiniame gyvenime svarbiausią vaidmenį vaidina žmogaus seksua-linė prigimtis. Jie ypatin-gai akcentuoja pasamo-nės reikšmę: psichinio gyvenimo esmė esanti ne sąmonės reiškiniuose, bet pasąmonėje. Tie svarbiausi pasąmonės psichiniai procesai ir yra seksualinių geidulių išsi-liejimo būdai. Ši kryptis taip pat yra vienašališka.
Periferinė jungia jutimo organų receptorius su tam tikrais centrinės nervų sistemos skyriais. Centrinė nervų sistema skirstoma į nugaros ir galvos smegnys. Nuga-ros atlieka 2 pagr. f-jas : a)praleidžia nervinius impulsus, einančius iš periferinės nervų siste-mos į galvos smegenys ir atgal; b) užtikrina paprasčiausias įgimtas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2899 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (2899 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos konspektas
  • 3 psl., (2899 ž.)
  • Word failas 88 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt