Referatai

Profesinis ir aukštasis mokslas sovietmečiu

9.6   (2 atsiliepimai)
Profesinis ir aukštasis mokslas sovietmečiu 1 puslapis
Profesinis ir aukštasis mokslas sovietmečiu 2 puslapis
Profesinis ir aukštasis mokslas sovietmečiu 3 puslapis
Profesinis ir aukštasis mokslas sovietmečiu 4 puslapis
Profesinis ir aukštasis mokslas sovietmečiu 5 puslapis
Profesinis ir aukštasis mokslas sovietmečiu 6 puslapis
Profesinis ir aukštasis mokslas sovietmečiu 7 puslapis
Profesinis ir aukštasis mokslas sovietmečiu 8 puslapis
Profesinis ir aukštasis mokslas sovietmečiu 9 puslapis
Profesinis ir aukštasis mokslas sovietmečiu 10 puslapis
Profesinis ir aukštasis mokslas sovietmečiu 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Praėjo aštuoniolika metų nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo bei komunistinės sistemos sugriuvimo, todėl vis daugiau pasirodo straipsnių, knygų bandančių apipendrinti šios sistemos padarytą žalą Lietuvai. Vis dėlto kartas nuo karto pasirodo straipsnių, diskusijų, įžvalgų, kuriose žinomi visuomenės veikėjai bando įžvelgti ir teigiamų dalykų, kurie buvo įvykdyti okupacijos metais. Neišimtis ir švietimas. Viena tokių diskusijų, kuri sukėlė įvairių vertinimų visuomenėje vyko 1995 metais Čikagos lietuvių radijo programoje „Rytmečio ekspresas“, kurioje filosofas Leonidas Donskis bei jau miręs politologas Aleksandras Štromas diskutavo apie teigiamas ir neigiamas įtakas lietuvių mentalitetui, kurias padarė sovietinė santvarka. Šiame pokalbyje A. Štromas teigia, jog sovietų ideologija švietime padarė milžinišką žalą, tačiau prie teigiamų sovietinio režimo momentų priskiria švietimą, kuris anot jo, tautą padarė 100% raštingą1. Kartu jis pabrėžia, jog būtent sovietiniais laikais tokios mokslo šakos, kaip pvz.: fizika, matematika, chemija, medicina, astronomija padarė stiprią pažangą bei neatsiliko nuo Vakarų Europos savo laimėjimais, ko nepasiekė ir dar ilgai nebūtų pasiekusi tarpukario Lietuva2. Todėl šiuo darbu siekiama išanalizuoti profesinio ir aukštojo mokslo raidą sovietmečiu bei nustatyti ar tikrai jis buvo pažangus, kaip kad sako Aleksandras Štromas.
Darbo tikslu laikyčiau pristatymą profesinio ir aukštojo mokslo raidos sovietmečiu.
Darbo uždaviniai: 1) atskleisti aukštojo mokslo sistemą ir jos raidą sovietiniais metais; 2) pristatyti profesinį mokslą sovietmečiu.
Literatūra. Mokslinių publikacijų, kurios aptaria Lietuvos švietimą ir jo būklę sovietmečiu yra labai daug. Vis dėlto naujų darbų, straipsnių, monografijų skirtų šiai temai pasirodo nedaug. Didžioji dalis jų aprėpia 1940-1941 metus, nacistinės Vokietijos okupaciją.
Šį darbą rašant remtasi B. Bitino, V. Rajecko, J. Vaitkevičiaus, Z. Bajoriūno knyga „Pedagogika“3. Joje pateikiami bendrieji dalykai susiję su profesiniu ir aukštuoju mokslu sovietmečiu: studijų trukmė, turinys ir t.t. Taip pat joje aptariami bendrieji dalykai: auklėjimo teorijos, didaktika. Visi jie svarbūs norint pažinti komunistinio laikotarpio ugdymo, švietimo tikslus, nuostatas, uždavinius.
Kitas darbas, padėjęs atskleisti šią temą – K. Žukausko „Liaudies švietimo raida Tarybų Lietuvoje“4. Jame aptariami Nepriklausomos Lietuvos,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1875 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas 3
  • Profesinis mokslas sovietmečiu 5
  • Aukštojo mokslo sistema ir raida sovietiniais metais 7
  • Išvados 10
  • Literatūra 11

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (1875 ž.)
Darbo duomenys
  • Mokslo ir švietimo referatas
  • 11 psl., (1875 ž.)
  • Word failas 84 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt