Lietuvos įmonėse išlaidų apskaitai yra skiriamas nepakankamas dėmesys. Daugeliui įmonių išlaidų apskaitos sistema neegzistuoja, o savikainos rodiklis yra skaičiuojamas tik tam, kad būtų parengta finansinė atskaitomybė. Tam tikslui būtina pasirinkti tokią išlaidų apskaitos sistemą, kuri geriausiai padėtų priimti valdymo sprendimus ir patenkintų įmonės vadovų informacijos poreikius. Be to, išsivysčiusių rinkos ekonomikos šalių patirtis rodo, kad neturint išsamios ir patikimos informacijos apie išlaidas, neįmanoma priimti teisingus valdymo sprendimus, rasti racionalius išteklių naudojimo būdus, numatyti pelningumo didinimo rezervus.
Procesinis išlaidų kalkuliavimas numato nuoseklų kaštų kaupimą ir paskirstymą nuo pirmos iki galutinės gamybos proceso operacijos, nuosekliai absorbuojant kaštus pagamintai masinei produkcijai.
Taigi, šiame darbe pagrindinis dėmesys yra skiriamas procesiniam išlaidų kalkuliavimui kaip vienam iš tradicinių savikainos kalkuliavimo metodų. Buvo stengiamasi išnagrinėti procesinio kalkuliavimo teorinius aspektus bei nustatyti kalkuliavimo problemas, privalumus ir trūkumus naudojant praktikoje.
Darbo objektas – procesinis išlaidų kalkuliavimas.
Darbo tikslas – išanalizuoti procesinį išlaidų kalkuliavimą.
1. Išanalizuoti procesinio kalkuliavimo esmę.
2. Išnagrinėti procesinio kalkuliavimo rūšis.
3. Išnagrinėti produkcijos savikainos nustatymą taikant procesinį savikainos kalkuliavimo metodą.
4. Išsiaiškinti procesinio išlaidų kalkuliavimo metodo naudojimo praktikoje ypatumus.
5. Nustatyti procesinio išlaidų kalkuliavimo metodo privalumus ir trūkumus bei metodo taikymo problemas.
Metodai – literatūros analizės, praktinių pavyzdžių analizės, sintezės, aprašomasis ir palyginamasis, grafinio vaizdavimo.
Tyrimo metodika. Analizuojant procesinį išlaidų kalkuliavimą, naudota sisteminė mokslinės literatūros analizė.
1. PROCESINIS IŠLAIDŲ KALKULIAVIMAS TEORINIU ASPEKTU
1.1. Procesinio išlaidų kalkuliavimo esmė
Įmonės, kurios dideliais kiekiais gamina vienarūšes prekes arba nenutrūkstamos gamybos produkciją (pavyzdžiui, tekstilės, chemijos pramonės, mašinų gamybos ir kt.), kuri pereina tas pačias technologinio proceso stadijas, t.y, gamybose, kur patirtas gamybos išlaidas parankiau priskirti per tam tikrą laikotarpį pagamintai produkcijai, bet ne atskiriems užsakymams, dažniausiai taiko procesinį išlaidų kalkuliavimą. (Davidavičienė, R.; Tamulevičienė, D. 2003). Procesinis išlaidų kalkuliavimo metodas pavaizduotas 1 paveiksle.
1 pav. Procesinis išlaidų kalkuliavimo metodas
(Davidavičienė, R.; Tamulevičienė, D. 2003)
Taigi, procesinis kaštų kalkuliavimo metodas – tai savikainos nustatymo metodas, pagal kurį produkto ar paslaugos savikaina yra randama pirmiausiai nustatant didelio kiekio panašių produkcijos...
Šį darbą sudaro 6356 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!