Referatai

Piršlybų ir vestuvių dainos

9.6   (1 atsiliepimai)
Piršlybų ir vestuvių dainos 1 puslapis
Piršlybų ir vestuvių dainos 2 puslapis
Piršlybų ir vestuvių dainos 3 puslapis
Piršlybų ir vestuvių dainos 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Lietuviškos vestuvės. Piršlybų ir vestuvių dainos. Tradiciniai šeimos kūrimo papročiai ir apeigos. Dainų žanrai. Dovanų rinkimo ir vaišių prašymo dainos. Vestuvininkų apdainavimai. Lyrinės dainos. Piršlybų ir vestuvių dainų leitmotyvai.

Ištrauka

Tradiciniai šeimos kūrimo papročiai ir apeigos. Norint suprasti vestuvių poeziją, būtina turėti prieš akis senąsias vestuves. Piršlybų bei vestuvių papročiai, apeigos buvo dirva atitinkamoms dainoms, ir dabar padeda jas pažinti,suprasti.
Vestuvės-itin reikšmingas įvykis, didžiulė šventė žmogaus gyvenime. Tai naujos šeimos, turinčios pratęsti giminę, būti jos nemirtingumo laidas, pradžia. Šioje šventėje jaunieji dalyvauja kaip subrendę sąmoningi pagrindiniai ,,kaltininkai’’, ir jiems skiriamas visas šeimos, giminės, kaimo jaunimo dėmesys.
Lietuvių piršlybos ir vestuvės buvo sudėtingos ir prašmatnios. Tai matyti iš labai plataus Veliuonos apylinkių papročių aprašymo, kurį yra pateikęs Antanas juška (,,Svotbinė rėda’’, 1880 ). Iš šio aprašo galima įsivaizduoti, kokia nepaprastai sudėtinga papročių ir apeigų visuma. Būta čia gražaus rūpinimosi janaisiais, jų būsimu gyvenimu, bet kartu ir asmens orumą, savigarbą įžeidžiančių dalykų. Šiuos papročius ir apeigas į dalis ir epizodus galima šitaip suskirstyti:I dalis - piršlybos (pažintuvės, piršlybos, sutartuvės, sužadėtuvės, kvietimas į vestuves); II dalis – vestuvės (mergvakaris, jaunojo išleistuvės, sutiktuvės, jaunųjų išvykimas į jungtuves ir grįžimas iš jų, vadavimas, dovanų rinkimas, kraičio išvežimas, išvažiavimas į jaunojo pusę, sutiktuvės, sugultuvės, prikeltuvės, gaubimas, marčpietis, pabaigtuvės); III dalis – grįžtuvės (sugrąžtai ir atgrąžtai). Taip, beje, skirstomos ir piršlybų, vestuvių dainos. O pavieniai papročių ir apiegų epizodai savo ruožtu susideda iš galybės įvairių veiksmų, turinčių religinę, ūkinę arba žaidybinę reikšmę. Pavyzdžiui, piršlybų derybas lydi keitimasis dovanėlėmis, vaišinimas. Jos sutvirtinamos viešu pasibučiavimu, susižiedavimu ir kitais papročių teisėje svarbiais veiksmais. Kiti vestuvių veiksmai (ėjimas apie stalą,sėdėjimas ant duonkubilio, avikailio, šaudymas, laužų deginimas), manoma, susiję su senaisiais tikėjimais, galėjo lemti antgamtinių jėgų prielankumą jaunajai, padėti apsisaugoti nuo pavojų, sulaukti vaikų, būti turtingai ir pan.Dar kiti dalykai (dovanų rinkimas, ,,vištų vogimas’’) turėjo ūkinę reikšmę ar buvo virtę žaidybiniais, ,,teatriniais’’ vestuvių elementais (piršlio ,,korimas’’, mitulio penėjimas, svočios išvežimas į pirtį gelda, vestuvinių persirengėlių išdaigos ir t.t).
Nekasdieniškas vestuvių karnavalas, trunkąs beveik visą savaitę, išjudindavo sėslius valstiečius: įprastas santūrumas, žmonės užsikrėsdavo bendru šventės šurmuliu,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 990 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (990 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 4 psl., (990 ž.)
  • Word failas 29 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Lietuvių liaudies dainos - referatas

Lietuvių liaudies dainos - referatas Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Lietuvių liaudies dainos

Lietuvių liaudies dainos Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Lietuvių liaudies dainos

Lietuvių liaudies dainos Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Lietuvių liaudies dainos

Lietuvių liaudies dainos Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą