Analizės

Periklio paveikslas Tukidido "Istorijoje"

10   (1 atsiliepimai)
Periklio paveikslas Tukidido "Istorijoje" 1 puslapis
Periklio paveikslas Tukidido "Istorijoje" 2 puslapis
Periklio paveikslas Tukidido "Istorijoje" 3 puslapis
Periklio paveikslas Tukidido "Istorijoje" 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Periklis buvo gabus, išsilavinęs, protingas bei patriotiškas žmogus. Jis pasiekė politinio lyderio postą ir buvo begalo įtakingas visoje Graikijos valstybėje. Periklio laikais Atėnai pasiekė didžiausią klestėjimo lygį ir tapo visos Graikijos politiniu bei prekybiniu centru, taip pat begalo stipriu ir garsiu miestu visame pasaulyje. Jo didžiausias gerbėjas buvo istorinės kritikos pagrindėjas – Tukididas. Jo veikalas “Istorija” leidžia mums daugiau sužinoti apie Periklio gyvenimo būdą, jo charakterį bei nuostatas, kuriomis jis vadovavosi gyvenime.
Periklio kalba, aprašyta Tukidido “Istorijoje”, pasakoja apie iškilmingas laidotuves ir jos papročius pagerbti tragiškai kare žuvusius atieniečius. Ištraukoje Periklis, žmogus, turintis “supratingo žmogaus garsą bei šlovę” mieste, sako giriamąją kalbą, užkopęs į aukštą tribūną. Po iškilmingos kalbos, šlovinančios didįjį Atėnų miestą bei narsius, kare žuvusius karius, žmonės apraudoję savo artimuosius išsiskirsto namo. Šioje ištraukoje mes nemažai sužinome apie Periklio asmenybę, jo charakterį bei vertybes, kurias jis puoselėjo.
Visų pirma Periklis nemėgo tuščiažodžiavimo, pagyrų ir beprasmių kalbų. Jo nuomone nėra būtina kiekvieną kartą tuščiai liaupsėti, “koks yra puikus paprotys tarti žodį”, o tiesiog užtenka “vyrams, kurie darbais parodė savo šaunumą”, darbais parodyti ir deramą garbę bei padėką. Taigi užtenka susirinkti į laidotuvių ceremoniją, skirtą pagerbti mirusius karius, ir tyliai už juos pasimelsti ar pasakyti kalbą, o ne bergždžiai tuščiažodžiauti apie papročius ar karių žygdarbius, kuriais vargiai ar visi gali patikėti. Juk “klausytojas, kuris nėra susipažinęs su padėtimi, gali iš pavydo pamanyti, jog viskas padidinta” arba palankiai nusiteikęs klausytojas gali pamanyti, jog “viena ar kita aplinkybė nušviesta silpniau”. Periklis nemėgsta pagyrų ar beprasmių kalbų apie karo žygius, kurie pranoksta karių jėgas, ir vengia plačiai kalbėti su kokiu ryžtingumu kariai “atrėmė barbarų ar kitų graikų puolimus”, kadangi jo nuomone “pagyrimo žodžiai, pasakyti apie kitus, yra pakenčiami tiek, kiek tas, kuris juos girdi, jaučiasi esąs pajėgus pats atlikti tuos žygius, apie kuriuos klauso”. Taip pat jis smerkia tuos, kurie per daug giriasi ir didžiuojasi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1250 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1250 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos analizė
  • 4 psl., (1250 ž.)
  • Word failas 48 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Petro Pirmojo vaidmuo Rusijos istorijoje

Petro Pirmojo vaidmuo Rusijos istorijoje Visuotinė istorija
Peržiūrėti darbą

Knygos žmonijos istorijoje

Knygos žmonijos istorijoje Visuotinė istorija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę