Konspektai

Paslaugų ekonomikos pasiruošimas egzaminui

9.4   (3 atsiliepimai)
Paslaugų ekonomikos pasiruošimas egzaminui 1 puslapis
Paslaugų ekonomikos pasiruošimas egzaminui 2 puslapis
Paslaugų ekonomikos pasiruošimas egzaminui 3 puslapis
Paslaugų ekonomikos pasiruošimas egzaminui 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Paslaugų ekonomikos raidos etapai. 1. paslaugų ekopnominio vaidmens paieška ( 18-20a. 4dešimtmečio). Paslaugos netyrinėjamos atskirai. Adamas Smithas paslaugas pradeda vertinti kaip ūkinę veiklą, kuri susijusi su namų ūkiu, samdomu darbu, amatininkų veikla. Jis išskyrė du darbo tipus: gamybinį – kuriantį vertę, ir negamybinį – bevertį. Svarbiausias darbo kriterijus apčiuopiamumas. Sudarė pirmą paslaugų veiklos sąrašą: tarnautojai, dvariškiai, amatinikai, menininkai, medikai, tačiau pabrėžė, kad jų darbas negamybinis. Federikas Bashatas: krituikavo Smithą, kad nėra skirtumo ar žmogus sukuria materialų daiktą, ar teikia paslaugas. Žmonės savo veikla kuria tik paslaugas. F.Bastial ( clement cason, leon walras, alfred marsnall) veilą visuomenėje suvokia kaip paslaugų mainus, nepriklausomai ar gaminamos prekės, ar paslaugos. K. Marksas pritarė Smithui ir teigė, kad gamybinis darbas gali būti nacionalinio turto kūrimo šaltinis. Paslaugų teikimas vertės ir turto nekuria. Rezultatai: iš Smitho doktrinos susiformavo dvi kryptys: a) visokią veiklą vertina kaip paslaugas, ir neišskiria paslaugų iš visos ūkinės veiklos. B) marksistinė – paslaugos negamybinė veikla, ir jos nekuria turto. 2. trečiojo sektoriaus idėja ir postindustrinės visuomenės samprata ( 1930 – 1965). Ekonominė krizė, nedarbas. A. G. Fisheris suformulavo 3 ekonomikos sektorių idėją: agrarinį, industrinį ir apimantį plačias veiklos rūšis. C. Colinsas analizavo BNP, pajamų ir vartojimo augimo bei paklausos priežastis, suvesdamas paklausos pokyčius didėjant pajamoms. Jean fourastie galutinai įtvirtino 3 sektorių idėją, paslaugas tyrė ūkio augimo kontekste, paslaugų augimą laikė techninės pažangos augimu. Rezultatai: galutionai subrendo trečiojo sektoriaus idėja, susiklostė naciomnalinė statistikos sistema, ryškėjo neaiškios trečiojo sektoriaus augimo priežastys ir prognozės. 3. šiuolaikinės kryptys ir problemos paslaugų teorijoje ( 1965 – iki dabar). Detali paslaugų veiklos analizė, paslaugų statistikos duomenų rinkimas, sociologijos metodų taikymas. Užimtumas paslaugų sektoriuje viršija agrarinį ir industrinį kartu. Daniel Bell šiuolaikinės visuomenės bruožai: postindustrinė visuomenė, jai būdingas žinių, mokslo, technologijų dominavimas, vyrauja specialistų ir technikų klasė, visuomenėje pereinama prie platesnės gerovės sampratos. Vietoj tretinio sektoriaus įvedama paslaugų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4544 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (4544 ž.)
Darbo duomenys
  • Ekonomikos konspektas
  • 4 psl., (4544 ž.)
  • Word failas 120 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt