Įvadas
Visuomeninio transporto sistema yra gyvybiškai svarbi miestų plėtrai. Ji – tarsi kraujas, išnešiojantis deguonį po visа žmogaus kūną. Visuomeninis transportas skatina miestų plėtrą, sujungdamas atskiras jo dalis į visumą. Visuomeninio transporto infrastruktūros tinklai apima pagrindines priemones kurios tarnauja miestams, o tuo pačiu padeda palaikyti ryšius tarp miestų ir priemiesčių, nuošalių rajonų ar kitų miesto zonų.
Nepakankamai efektyviai Vilniaus mieste plėtojus visuomeninio transporto sistemą, jo rinkos dalis (kelionių skaičius visuomeniniu transportu/kelionių skaičius visomis transporto rūšimis) nuo nepriklausomybės atgavimo laikų pradėjo mažėti, savo rinkos dalį užleisdama kelionėms automobiliu.
Todėl galima teigti, kad vietos valdžia nesusitvarko planuodama miesto plėtrą – plečiant naujus bei modernizuojаnt esamus infrastruktūros objektus.
Matant tokią keliuose susiklosčiusią situaciją, būtina atlikti miesto visuomeninio transporto plėtros galimybių studiją. Tik pilnai tenkinantis gyventojų lūkesčius, visuomeninis transportas gali sėkmingai konkuruoti su kitomis susisiekimo priemonėmis.
Teorinėje dalyje analizuojamas visuomeninis transporto įtaka ir svarba, Europos Sąjungos transporto politika ir jos suderintinumas su Lietuvos transporto politika bei priemonės palankio aplinkos visuomeninio transporto miestuose plėtrai sudarymui
Praktinėje dalyje analizuojamas Vilniaus miesto visuomeninio transporto modelis, jo plėtros galimos kryptys bei aprašomas priemonės reikalingos sukurti palankią aplinką tolimesniai plėtrai.
Kursinio darbo tikslas: Palankios aplinkos visuomeninio transporto miestuose plėtrai galimybių analizė
Kursinio darbo uždaviniai:
• Įvertinti visuomeninio transporto įtaką ir svarbą;
• Išanalizuoti Europos Sąjungos transporto politiką
• Paaiškinti palankio aplinkos visuomeninio transporto miestuose plėtrai sudarymo prielaidos
• Pateikti priemones visuomenio transporto efektyvumo bei patrauklumo didinimui
• Išanalizuoti automatizuotos eismo reguliavimo ir valdymo šviesoforais sistemos ypatybes.
• Pateikti visuomeninio transporto eismo tarpusavio suderintumo galimybių studiją
• Aprašyti kas padaryta specialios viešojo transporto juostos įdiegimo srityje
• Parašyti apie naują keleivių informavimo sistemą
1. Teorinė dalis
1.1 Visuomeninis transportas: jo įtaka ir svarba
Visuomeninis transportas yra svarbi kiekvieno šiuolaikinio miesto sudedamoji dalis. Autobusai, troleibusai, tramvajai, metro ne tik sujungia atskiras miesto dalis į vientisą visumą, palengvindami miestiečių pastangas pasiekti reikiamą objektą, tačiau yra vieni iš miestų plėtrą sąlygojančių veiksnių. Visuomeninis transportas gyventojus daro mobilesnius ir suteikia jiems galimybę keliauti...
Šį darbą sudaro 6295 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!