Visi
Pavyzdžiai
Pamokų planai
Namų darbai
Konspektai
Planai
Rodyti daugiau...
Rasta 84 rezultatų
Išplėstinis matematikos pamokos planas
Išplėstinis matematikos pamokos planas
10   (1 atsiliepimai)
Išplėstinis matematikos pamokos planas

TEMA: Apvalių dešimčių sudėties įtvirtinimas.
3) ugdyti mokinių išradingumą,smalsumą.
TIPAS: Mišrus.
darbas.
VAIZDINĖS PRIEMONĖS: A. ir D. Kiseliovai „Matematikos pasaulyje „ 1 klasės antroji knyga, 29 psl; pratybų sąsiuviniai; kortelės, skirtos dešimčių sandarai įtvirtinti; popieriaus lapeliai; kaštonai; flomasteriai; kamuolys.
PRINCIPAI: Ugdomojo mokymo principas;
MOKINIŲ MOTYVACIJA.
Mokiniai tik prieš keturias pamokas susipažino su sakytine ir rašytine numeracija nuo 20, su šimto sandara iš dešimčių. Prieš dvi pamokas mokėsi sudėti apvalias dešimtis,o praeitoje pamokoje mokėsi sudėti apvalias dešimtis veiksmą užrašant stulpeliu.Šįkart mokiniai sudės veiksmus užrašydami eilute.Sudėdami apvalias dešimtis,mokiniai remsis mintiniu skaičiavimu,kartu susidarys ir geresnius skaičiavimo įgūdžius.Apvalių dešimčių sudėtį gretins su sudėtimi iki 10.Tema dar bus specialiai įtvirtinama sekančioje pamokoje.
MOKOMOJI VEIKLA
Struktūrinė dalis,laikas
Mokytojo veikla
Mokinių veikla
I. Temos nagrinėjimas
remiantis konkrečiais
daiktais.( 10 min. )
I I. Tolesnis temos nagrinėjimas remiantis vadovėlyje pateikta medžiaga. (15 min. )
* Pedagoginė pertraukėlė
( 2 min.)
I I I. Mokinių savarankiškas darbas ( 8 min.)
• Atlikus užduotis,stipresniems mokiniams pasiūlau savarankiškai atlikti užduotis pratybų sąsiuvinyje 29 psl.
• Prie silpnesnių mokinių prieinu ir padedu.
• Pateikiu žaidimą su kamuoliu.
I situacija: metu kamuolį sakydama skaičių,o mokinys turi jį padidinti keliomis dešimtimis iki 50.
II situacija: mano pateiktą skaičių mokiniai turi padidinti keliomis dešimtimis iki 100.
• Pateikiu žaidimą su kaštonais.
Pasiūlau sudaryti šimtuką.
• Pasiūlau paskaičiuoti dešimtimis iki 100 ir atgal.
• Pagiriu,kad mokiniai gerai ir greitai skaičiavo.
• Temos skelbimas:
šiandien dar pasimokysime sudėti apvalias dešimtis ir veiksmus užrašyti eilute.
Pasiūlau atsiversti vadovėlio 29 psl.
• 1 užd. Klausiu:Kiek centų yra iš viso ?
Kaip sužinojote ?
• 2 užd. Klausiu: Kiek kaladėlių yra iš viso ?
Kaip sužinojote ?
Užrašykite veiksmus į
sąsiuvinį.
Kiek apvalių dešimčių
yra iš viso ?
Kaip sužinojote ?
Užsirašykite veiksmus į
sąsiuvinį.
• 3 ir...

Technologijų pamokų išplėstiniai planai
Technologijų pamokų išplėstiniai planai
9.6   (3 atsiliepimai)
Technologijų pamokų išplėstiniai planai

• mokomieji - pažintiniai: apsilankyti skrybėlių parodoje, atkreipti dėmesį į skrybėlaičių formas, raštus, spalvą, plėsti mokinių akiratį, mokyti nerti skrybėlę;
• lavinamieji: skatinti saviraišką, lavinti dėmesį, mąstymą, kūrybiškumą, ugdyti kruopštumą, pratinti turimas žinias ir įgūdžius panaudoti praktiniame darbe;
• auklėjamieji: ugdyti grožio supratimą, estetinį skonį, pagarbą darbui, skatinti domėjimąsi liaudies menu.
UŽDAVINIAI:
• Nunerti galvos apdangalą (skrybėlaitę, kepuraitę) pasirinktam žaisliukui.
METODAI IR METODINIAI BŪDAI:
Ekskursija, aptarimas, vaizdinis sudominimas, skatinimas, praktinis darbas, konsultavimas, patarimas, nuomonės reiškimas, pagyrimas, įvertinimas.
PRIEMONĖS: spalvoti siūlai, vąšelis, žirklės, plastmasiniai žaisliukai, lėlė, papuošta nerta skrybėlaite.
PASIRUOŠIMAS PAMOKAI: Praeitoje pamokoje buvo paskelbta sekančios pamokos tema ir pamokai reikalingos priemonės, kurias mergaitės atsineša į sekančią pamoką.
PAMOKOS EIGA: 2 pamokos.
1 pamoka: Ekskursija į skrybėlių parodą.
Temos ir tikslo paskelbimas, saugaus eismo reikalavimų priminimas - 5 min.
Lankymasis parodoje - 30 min.
Parodos aptarimas - 10 min.
PERTRAUKA.
2 pamoka: Praktinis darbas: nerta skrybėlaitė žaisliukui.
Temos pakartojimas, darbo saugos reikalavimų priminimas - 3 min.
Užduoties skelbimas, sudominimas megzta skrybėlaite lėlei, skatinimas pasirinkti žaisliuką - 5 min.
Praktinis darbas: mergaitės išsirenka labiausiai patikusį žaisliuką ir neria jai skrybėlaitę, panaudodamos nėrimą iš centro. Spalvą ir siūlą pasirenka pačios. Kas neaišku ir nesuprantama, mergaitės konsultuojasi su mokytoja - 25 min.
Baigiamoji dalis: mergaitės baigia nerti, uždeda skrybėlaitę žaisliukui ant galvos ir visas figūrėlės sustato ant stalo. Visos skatinamos pareikšti savo nuomonę apie darbelius. Visos pagiriamos. Mergaičių darbai vertinami pagal kruopštumą, originalumą, išbaigtumą. Įspūdingiausios skrybėlaitės autorė apdovanojama nėrimo knygele: „Nėrinių raštai“ - 10 min.
Darbo vietos sutvarkymas. Sekančios pamokos temos ir priemonių paskelbimas - 2 min.
SKAMBUTIS.
PRIEMONĖ: ŽAISLIUKAI
APSIUVIMO ĮGŪDŽIŲ ĮTVIRTINIMAS
1. KLASĖ: 9.
2. DALYKAS: TECHNOLOGIJOS.
3. PAMOKOS TEMA: PROJEKTAS:„DŽINSINĖ EUROPA.”
4. PAMOKOS TIPAS: MIŠRUS.
5. PAMOKOS FORMA: TĘSTINĖ - ĮTVIRTINAMOJI.
6. PAMOKOS TIKSLAI:
◦ mokomieji - pažintiniai: susipažinti su Europos Sąjungos valstybėmis, heraldika, simbolika, skatinti pažinti jų tautinius motyvus, pabrėžti savitumą, mokyti derinti spalvas, turtinti žinias;
◦ lavinamieji: skatinti aktyvumą, pasitikėjimą savimi, ugdyti kruopštumą, lavinti mąstymą, dėmesį, vaizduotę, įtvirtinti apsiuvimo įgūdžius,...

Lietuvių kalbos išplėstinis pamokos planas: Kirčiavimas
Lietuvių kalbos išplėstinis pamokos planas: Kirčiavimas
10   (3 atsiliepimai)
Lietuvių kalbos išplėstinis pamokos planas: Kirčiavimas

Moksleiviai jau yra išmokę daug kirčiavimo taisyklių, tereikia išmokti jas pritaikyti.
1. Priminti pagrindines kirčiavimo taisykles ir mokyti jas pritaikyti.
2. Pakartoti visų keturių kirčiuočių pagrindines taisykles.
3. Mokyti kirčiuoti, naudojant mokomąją kompiuterinę programą “Kirčiavimo treniruoklis”.
4. Priminti, kaip naudotis kirčiavimo žodynais.
BŪTINOS SĄLYGOS:
□ Kadangi ši pamoka įtvirtinamoji, praeitose pamokose turėjo būti detaliai išanalizuotos kirčiuotės, priesaginių ir priešdėlinių vedinių kirčiavimas, nekaitomų žodžių kirčiavimas.
□ Mokiniai turi mokėti naudotis mokomosiomis kompiuterinėmis programomis, kirčiavimo žodynais.
PRIEMONĖS IR LAIKO PASKIRSTYMAS:
* Kompiuteriai.
* Mokomoji kompiuterinė programa “Kirčiavimo treniruoklis”.
* Kompiuterinės skaidrės.
* Mokomasis lietuvių kalbos rašybos ir kirčiavimo žodynas.
* Kirčiuočių lentelės
 15 min.- kirčiavimo taisyklių kartojimas.
 10 min.- kirčiuočių lentelių analizė.
 20 min.- praktinis darbas, naudojantis mokomąja programa “Kirčiavimo treniruoklis”.
 2 min.- pamokos apibendrinimas.
 3 min.- namų darbų skyrimas ir paaiškinimas.
GRUPAVIMAS:
Prie vieno kompiuterio sėdės po 2-3 moksleivius.
Pamoka “Kirčiavimo taisyklių įtvirtinimas ir kirčiavimo pratybos”
PRASMĖS SUVOKIMAS:
Iš kompiuterinių skaidrių pakartojame pagrindines kirčiavimo taisykles.
Pagrindinės kirčiavimo taisyklės
I.Kirčiuoti trumpieji skiemenys žymimi kairiniu ` kirčio ženklu, pvz.:
Kitù
Galvà̀̀
Gerèsnis
Ràsti
À̀tneša
Filològas
II. Atviras skiemuo, kurio pagrindą sudaro ilgieji kirčiuoti balsiai a e, žymimi riestiniu kirčio ženklu, pvz.:
Pã̃-saka
Kã-sa
Kã-ras
Nẽ-ša
Žẽ- mė
Dẽ-da
Lẽ-das
III. Priešpaskutinio skiemens taisyklė
1. Jei vns. G. priešpaskutinis skiemuo kirčiuotas trumpas arba tvirtagalis, tai vns. Įn. be (-mi) ir dgs. G. kirtis nušoka į galą, pvz.:
laũką – laukù, laukùs
geležìnį – geležiniù, geležiniùs
dõsnų – dosniù, dosniùs
2. Jei vns. G. priešpaskutinis skiemuo kirčiuotas tvirtapradis arba nekirčiuotas, tai vns. Įn. ir dgs. G. kirtis nenušoka į galą, pvz.:
šáukštą – šáukštu, šáukštus
pãsaką – pãsaka, pãsakas
líepą – líepa, líepas
IV. Žodžio gale ilgieji kirčiuoti skiemenys žymimi riestiniu kirčio ženklu, pvz.:
Arklỹs
Kupė̃
Gyvulỹs
Grėsmė̃
Šalỹ
Vabalaĩ
V. Skiemenų, kurių pagrindą sudaro dvigarsiai, kirčiavimas.
1.Jeigu tariant žodyje kirčiuotą dvibalsį arba mišrųjį dvigarsį labiau pabrėžiamas pirmasis sandas, žymima dešininiu kirčio ženklu, pvz.:
áukštas
šáukštas
kálnas
délnas
2. Jeigu tariant žodyje kirčiuotą dvibalsį arba mišrųjį dvigarsį labiau pabrėžiamas antrasis sandas, žymima riestiniu kirčio ženklu, pvz.:
aũkštas
šaũkia
kal̃tas
kir̃tis
VI. Dgs. N. kirčiavimas.
1.Jei dgs N. kirčiuojamas gale, tai žymima dešininiu arba kairiniu kirčio ženklu, pvz.:
namáms
žąsìms
sausíems
gėlė́ms
voráms
2. Jei dgs. N. kirčiuojamas gale, tai ir dgs Vt. kirčiuojamas gale,...

Lietuvių kalbos pamokos išplėstinis planas
Lietuvių kalbos pamokos išplėstinis planas
9.0   (3 atsiliepimai)
Lietuvių kalbos pamokos išplėstinis planas

Tema: Derinamųjų ir nederinamųjų pažyminių skyryba.
Tikslas:
• Mokyti derinamųjų ir nederinamųjų pažyminių skyrybos.
• Gilinti pažyminių skyrybos įgūdžius.
• Ugdyti mokinių kalbėjimo įgūdžius.
• Lavinti mokinių pastabumą.
Tipas: Mišrusis.
Metodai, būdai:
• Mokytojos aiškinimas,
• Praktinis metodas,
• Darbas su knyga,
• Receptyvusis pokalbis.
Literatūra:
• Palubinskienė E., Čepaitienė G. Lietuvių kalba 8kl. K., 2000.
• Lietuvių kalbos žinynas / Sudarė P. Kniūkšta. K., 2000.
B. Pamokos situacija
Temos naujumas: Tęstinė pamoka.
C. Kabineto parengimas
Lentoje bus užrašyta pamokos tema ir data.
D. Pamokos eiga
Pamokos dalys
Laikas
Mokytojo veikla
Mokinių veikla
I. Organizacinė dalis.
2 min.
Įėjusi į klasę, pasisveikinu su mokiniais. Pasiteirauju, ar visi pasirengę pamokai. Prašau susikaupti ir skelbiu pamokos temą: Derinamųjų ir nederinamųjų pažyminių skyryba. Temą užrašau lentoje, datą taip pat. Skelbiu pamokos tikslus: mokyti derinamųjų ir nederinamųjų pažyminių skyrybos; gilinti pažyminių skyrybos įgūdžius.
Mokiniai pasisveikina ir ruošiasi pamokai. Užsirašo temą į sąsiuvinius.
II. Pagrindinė dalis.
38 min.
Pakartojame:
1. Kas yra pažyminys?
2. Kokios yra pažyminio rūšys?
3. Kuo skiriasi derinamasis pažyminys nuo nederinamojo?
4. Tikrinamės klasėje atliktus pratimus.
Aiškinamės teorinę medžiagą.
Tvirtiname teoriją praktinėje veikloje, atliekame 10 prt.- 179psl. žodžiu (Žr. Prieduose nr. 1).
Atliekame 11 prt.- 179psl. raštu (Žr. Prieduose nr. 2).
Pasakau, kad ne visada pažyminiai, einantys prieš pažymimąjį žodį, yra neskiriami, o po pažymimojo žodžio – skiriami. Yra išimčių, kurias taip pat reikia žinoti, norint taisyklingai rašyti.
Perskaitytas taisykles taikome praktinėje veikloje. Atliekame 12prt. – 179psl. žodžiu (Žr. Prieduose nr. 3).
Pasakau, kad dabar pasikartosime pažyminius, gilinsime pažyminių skyrybos įgūdžius. Atliekame 13prt. – 180psl. (Žr. Prieduose nr. 4).
Mokiniai atsako:
1. Pažyminys yra antrininkė sakinio dalis, kuri reiškia daikto požymį ir atsako į klausimus koks? kokia? kieno?
2. Derinamieji ir nederinamieji pažyminiai.
3. Derinamieji pažyminiai yra suderinti su pažymimuoju žodžiu gimine, skaičiumi ir linksniu. Kinta keičiant pažymimojo žodžio giminę, skaičių ar linksnį.
Nederinamieji pažyminiai nederinami su pažymimuoju žodžiu nei gimine, nei skaičiumi, nei linksniu. Nekinta keičiant pažymimojo žodžio giminę, skaičių ar linksnį.
4....

Išplėstinis lietuvių kalbos  pamokos planas IV klasei
Išplėstinis lietuvių kalbos pamokos planas IV klasei
10   (1 atsiliepimai)
Išplėstinis lietuvių kalbos  pamokos planas IV klasei

1)Mokomieji: mokyti skaityti vaidmenimis, prisiminti asmenvardžių ir vietovardžių rašybą, prisiminti reikšmines žodžio dalis žodžiuose, mišriuosius dvigarsius, mokyti dirbti savarankiškai.
2)Lavinamieji: tobulinti skaitymo ir pasakojimo įgūdžius, gilinti gramatines žinias.
3)Auklėjamieji: skiepyti draugiškumą, atskleisti literatūros grožį ir jos reikšmę žmogaus gyvenime, ugdyti bendradarbiavimą, mokyti dirbti savarankiškai.
FORMA: Pamoka.
TIPAS: mišrusis.
METODAI: Pokalbis, aiškinimas, demonstravimas, stebėjimas, pasakojimas, rašymas.
VAIZDINĖS PRIEMONĖS: Vadovėliai, plakatai, pratybų sąsiuviniai.
SITUACIJA:puikiai ir vidutiniškai pasirengusiose klasėse.
Pamokos dalys
Mokytojo veikla
Mokinių veikla
Pastabos, komentarai
Įvadinė dalis
Dėstymas
Apibendrinimas
Pamokos pradžioje perskaitome tekstą: “Vasarą į naujai perdažytus stovyklos namus autobusais suvažiavo vaikai iš Plungės, Telšių ir iš dar toliau. Jie ėjo keturiese: Ginta, Domas, Joris ir truputį jaunesnė Gintos draugė Vika.“ Paklausiame, iš kokio pasakojimo ši trumpa ištraukėlė?
O kas jį parašė?
Atsiverskite vadovėlį ir suraskite šį pasakojimą. Jūs šį tekstą turėjote gražiai išmokti skaityti. Taigi, dabar mes paskaitysime šį pasakojimą vaidmenimis ir kartu prisiminsime, apie ka yra rašoma. (Suskirstome vaikus vaidmenimis. Veikėjai: Autorius, Ginta, Domas, Joris, Vika. Perskaičius puse teksto skiriame kitus vaikus skaityti). Ant lentos pakabiname plakatą:
Skaitant mes jį aptariame.
Perskaičius tekstą užsiverčiame vadovėlius ir pradedame pasakoti.
Mes pirmos, o po to visi kiti pasakoja po truputį. Duodame užduotį: perskaityti paraštėje pažymėtus sakinius ir pagalvoti, kurie iš jų yra neišplėdtiniai ir kodėl?
O dabar išrinkti asmenvardžius ir vietovardžius iš kūrinio, surašyti į sąsiuvinį, pirmąsias...

Išplėstinis pasaulio pažinimo pamokos planas
Išplėstinis pasaulio pažinimo pamokos planas
10   (2 atsiliepimai)
Išplėstinis pasaulio pažinimo pamokos planas

MOTYVACIJA: Supažindinant mokinius su senovės lietuvių gyvenimo tvarka, karyba ir leisti patiems palyginti su dabartiniu gyvenimu.
3. PAMOKOS SITUACIJA: Tai antroji pamoka nagrinėjant 4 skyrių. Šioje pamokoje bus nagrinėjama 4 skyriaus 2 tema. Pamokoje bus siekiama patikrinti, ar mokiniai suprato pirmoje pamokoje nagrinėtą temą, ir pateikti bei įtvirtinti naują medžiagą.
4. PAGRINDINIS DIDAKTINIS TIKSLAS: Pakartoti ankščiau išeitą medžiagą, apie protėvių gyvenimo būdą. Supažindinti mokinius su senovės lietuvių gyvenimo tvarka ir karyba, bei praktiškai įtvirtinti įgytas žinias.
5. PAMOKOS TIPAS: Mišri.
a) po pamokos mokiniai turėtų žinoti, kur senovės lietuviai aptardavo bendrus reikalus;
b) po pamokos mokiniai turėtų žinoti, iš ko lietuviai statė pilis;
c) po pamokos mokiniai turėtų žinoti, kokius veiksmus atlikdavo gindamiesi nuo priešų.
• Lavinamieji:
a) po pamokos mokiniai turėtų gebėti ,,pastatyti pilį”;
b) po pamokos mokiniai turėtų gebėti atpažinti kliūtis, kurias reikėdavo įveikti lietuvių priešams.
• Auklėjamieji:
a) po pamokos mokiniai palygins senovės lietuvių ir šiuolaikinius gynybos metodus.
7. MOKYMO UŽDAVINIAI:
• Mokomiesiems tikslams įgyvendinti:
a) išsiaiškinti vadovėlio medžiagą;
b) paaiškinti sąvokas sueiga, krivūlė;
c) paprašyti vieno mokinio trumpai papasakoti, ką sužinojo iš skaityto teksto;
d) liepti skaityti vadovėlyje pateiktą tekstą, apie pilis;
e) duoti atlikti užduotį pratybose;
f) paaiškinti, ką lietuviai darydavo užpuolus priešui;
g) peržvelgti ir aptarti paveikslėlius.
• Lavinamiesiems tikslams įgyvendinti:
a) aptarti vadovėlyje pateiktą pilies paveikslėlį;
b) pateikti užduotį, kurią atliekant reikia iškirpti pilies dalis ir suklijuoti ant piliakalnio (Dalijamoji medžiaga Nr. 1);
c) naudojantis vadovėlio tekstu ir paveikslėliais aptarti pilies konstrukciją;
d) pateikti užduotį (Dalijamoji medžiaga Nr. 1).
• Auklėjamajam tikslui įgyvendinti:
a) paklausti, kaip mokiniai gintųsi užpuolus ateiviams;
b) atsakymus paprašyti palyginti su senovės lietuvių gynybos metodais.
8. MOKYMO METODAI:
• Parengimo grandyje taikomi metodai:
a) Namų darbų tikrinimas;
b) Grupinis darbas.
• Suvokimo ir supratimo grandyse taikomi metodai:
a) Minčių lietus;
b) Skaitymas;
c) Pasakojimas;
d) Klausimų pateikimas.
• Įtvirtinimo grandyje taikomi metodai:
a) Individualus darbas.
• Mokymosi rezultatų taikymo grandyje taikomi metodai:
a) Individualus darbas.
9. MOKYMO PRIEMONĖS:
1. Dalijamoji medžiaga Nr. 1 (užduotys);
2. Pasaulio pažinimo vadovėlis ,,Mūsų pasaulis” 3 klasei;
3. Pasaulio pažinimo pratybos ,,Mūsų pasaulis” 3 klasei;
4. Tušti lapeliai;
5. Lenta...

Matematikos pamokos specialiojoje klasėje išplėstinis planas
Matematikos pamokos specialiojoje klasėje išplėstinis planas
9.8   (3 atsiliepimai)
Matematikos pamokos specialiojoje klasėje išplėstinis planas

Metodai: pokalbis, aiškinimas, demonstravimas – stebėjimas, pratybos, darbas su vadovėliu ir užduočių kortelėmis.
Priemonės: plakatai mintinam skaičiavimui, vadovėliai „Štitilienė, O.(2003) Matematika. Vadovėlis VII klasei. Kaunas: Šviesa“ 59 psl.
- priemonių patikrinimas
- mokinių nuraminimas
II. Mintinas skaičiavimas:
1) Daugybos ir dalybos kartojimas. ( Mokytoja rodo plakatus ir klausia kiekvieno mokinio, kad pasakytų atsakymą).
2)Žaidžiame žaidimą „ Pirmyn, atgal“. Sakau skaičių ir sakau pirmyn arba atgal, o mokiniai turi pasakyti koks skaičius eina pirmyn, o koks atgal.
III. Naujos medžiagos aiškinimas.
1) Sprendžiamas uždavinys Nr. 272.
(272. Simas iš savo namų pas senelį ėjo 2 h. Jo greitis 4km/h. Kiek kilometrų nuo Simo namų iki senelio namų?)
Perskaitau mokiniams sąlygą, užduodu klausimus:
- Kelias valandas iš viso Simas ėjo pas senelį?
- Kiek kilometrų Simas nuėjo per 1 h?
- Kokį veiksmą turime atlikti, kad sužinotume koks atstumas nuo Simo namų iki senelio namų?
2 × 4 = 8 km
- Ką radome spręsdami šį uždavinį? (Atstumą)
2) Sprendžiamas uždavinys Nr. 273
(273. Nuo Simo namų iki senelio namų yra 8 km. Berniukas šį atstumą nuėjo per 2 h. Kokiu greičiu ėjo Simas?)
Perskaitau mokiniams sąlygą, užduodu klausimus:
- Kiek kilometrų...

Kūno kultūros išplėstinis pamokos planas
Kūno kultūros išplėstinis pamokos planas
9.4   (3 atsiliepimai)
Kūno kultūros išplėstinis pamokos planas

Uždaviniai: Tobulinti šuolio į aukštį įsibėgėjus įgūdį.
Tikslai: Lavinti vikrumą gaudant ir metant kamuolį.
Inventorius: 4 -6 kamuoliai, šuolio į aukštį stovai, virvutė.
Krūvio apimtis
Organizavimo ir metodikos procedūros
1
2
3
4
1 dalis
8 min.
I. Išsirikiavimas, pamokos užduočių nusakymas.
II. Mankštos pratimai pagal siužetą „Ruduo“. Įvairūs judėjimo būdai:
1. išskrenda paukščiai (mostai rankomis);
2. siūbuoja medžiai (pasilenkimai stovint, sėdint, susikibus po du);
3. obuolių skynimas (pasistiebiant, pašokant);
4. žvėrelių šuoliai (abiem ir viena koja);
III. Kiekvienas mokinys sugalvoja ir parodo įdomesnį judesį, ir visi pakartoja.
1 min.
1 min.
1 min.
1 min.
1 min.
3 min.
x x x x x x x x
x
Mokytojas paaiškina veiksmą, o mokiniai savarankiškai sukuria ir atlieka įvairius judesius.
Iškeliant rankas, giliai įkvėpti.
Stebėti laikyseną, ar liemuo tiesus.
Atkreipti dėmesį į kojų pastatymą,
į vaikų išradingumą.
2 dalis
32 min.
Išsirikiuoja vora prie linijos;
I. Šuoliai į aukštį:
1. Šuolis į aukštį tiesiai įsibėgėjus.
2. Šuolis į aukštį laipsniškai didinant greitį.
3. Šuolis į aukštį parungtyniaujant, kuris įveiks didesnį aukštį.
Perrikiavimas
II. Žaidimas“ kamuolys ratu“.
Viduryje stovintys žaidėjai( eilės tvarka), meta kamuolį draugui, o šis sugavęs jį greitai sugrąžina.
Žaidimas kartojamas pakeitus viduryje buvusį žaidėją.
Perrikiavimas.
III. Sudaromos dvi komandos. Viena – puskvadračio viduryje, kitos komandos žaidėjai, pasiskirstę į 2 grupes, sustoja už kvadrato vienoje ir kitoje aikštelės pusėje. Baigę žaidimą žaidėjai pasikeičia vietomis.
xxxxxxx
Prie šuoliaduobės ištiesiamos 2 skirtingo aukščio virvutės.
Bėgimo atkarpa 3 – 5 žingsniai.
Pirmais- antrais išsiskaičiuot, padaryti du ratukus.
Sudaromi du ratukai kiekvieno viduryje stovi žaidėjai.
Laimi komanda greičiau atlikusi užduotį.
xxx
xxxxxxx
xxx
3 dalis
5 min.
Žaidimas “Skrenda ir neskrenda“:
Žaidėjai, mokytojui paminėjus daiktą, kuris skrenda, įvairiais judesiais imituoja jo skridimą. Jei neskrenda ( pvz. stalas), eina rankas uždėję ant juosmens.
Pamokos apibendrinimas.
Mokinių vertinimas.
Namų užduočių skyrimas.
Organizuotas grįžimas į klasę.
3 min.
2 min.
Mokiniai rankų judesiais parodo ar daiktas skrenda, ar ne.
Kūno kultūra – tai judesių ir veiksmų, lavinančių psichinę asmenybę mokymas, įgūdžių skiepijimas, moksliškai apibendrinančių žinių apie fizinį lavinimą ir sportą, teikimas.
Fizinės galios – vikrumas, greitumas, šoklumas.
Fizinis parengtumas – pasiekiamas fizinių galių tobulinimu.
Tikslai:
1. Stiprinti mergaičių ir berniukų sveikatą.
2. Ugdyti sveiką gyvenseną.
3. Tenkinti natūralų vaikų poreikį judėti.
4. Lavinti motoriką...

Lietuvių kalbos išplėstinis pamokos planas: Garsas [š]
Lietuvių kalbos išplėstinis pamokos planas: Garsas [š]
9.0   (2 atsiliepimai)
Lietuvių kalbos išplėstinis pamokos planas: Garsas [š]

Tema: garsas [ š ], raidė š, skiemenų ša, šo, še ir žodžių su šiais skiemenimis skaitymas.
Tikslai:
1) Mokyti taisyklingai tarti garsą [ š ].
2) Išmokyti pažinti didžiąją ir mažąją raidę Š.
3) Plėsti garso ir raidės suvokimą, lavinti dėmesį.
4) Mokyti sudaryti ir skaityti žodžius su nauja raide Š.
5) Mokyti skaityti žodžius skiemenimis (dviskiemeniai žodžiai, sudaryti iš 4 garsų).
Metodai:
• analitinis;
• sintetinis;
• garsinis.
Tipas: naujo garso ir naujų spausdintinų raidžių mokymo programa.
Priemonės: kortelės su žodžiais ir skiemenimis, karpomasis raidynas, dėžutės, kamuolys, paveikslėliai su konkrečiais daiktais, kuriuose yra garsas [ Š ], kortelės su sakiniais, individualūs vadovėliai.
Pamokos eiga
I. Organizacinė dalis.
• pasirengimas pratyboms: paruošiamos visos priemonės, kurių reikės pratybų metu;
• vaikų dėmesio sukaupimas, nuteikimas darbui.
II. Išmoktų garsų kartojimas.
Vaikams padalinamos kortelės.. Vienose parašyti jau išmokti žodžiai: SALA, BASA, ĄSA, RASA. Jiems liepiama paskaityti skiemenimis ir išskirti iš šių žodžių garsą [ š ]. Kitose kortelėse parašyti skiemenys: BA, RA, LA, SA. Mokiniai iš šių skiemenų sudaro žodį iš keturių raidžių. Vėliau vaikams pateikiamos raidės: A, Ą, B, C, Č, D, E, Ę, Ė, F, G, H, I, Į, Y, J, K, L, M, N, O, P, R, S, Š, T, U, Ū, Ų, V, Z, Ž. Vaikams liepiama sudėti į dėžutę tas raides, kurias jau išmoko. Vėliau, duodama užduotis: sujungti tas raides, kurios yra viena į kitą panašios. Garsiai choru kartu su mokytoja skaitomos jau išmoktos raidės.
III. Pamokos temos skelbimas:
Po išmoktų raidžių pakartojimo mokytoja paskelbia temą: „Dabar mokysimės garsiuką ir raidelę [ š ]“.
IV. Naujo garso mokymas:
• garso tarimo apibūdinimas;
Mokytoja lentoje parašo didžiąją ir mažąją raidę Š, š ir ištaria, kad vaikai įsidėmėtų jos tarimą. Vaikai taria choru garsą kartu su mokytoja. Paskui mokytoja paima kamuoliuką ir metą kuriam nors mokiniui, o šis pagavęs turi pakartoti šios raidės tarimą ir pasakyti žodį, prasidedantį šia raide.
• garso [ š ] išskyrimas iš žodžio, demonstruojant paveikslėlius;
Mokytoja...

Išplėstinis etikos pamokos planas. Tema: baimė
Išplėstinis etikos pamokos planas. Tema: baimė
10   (1 atsiliepimai)
Išplėstinis etikos pamokos planas. Tema: baimė

Mokymosi situacija: Mokiniai žino kas yra baimė ir kad kiekvienas bijo skirtingų dalykų. Kiekvienas mokinys geba įvardinti savo baimę.
Pamokos uždavinys (-ai): Mokiniai su mokytojos pagalba analizuos baimę, mokinsis ją įvertinti, verta ar neverta bijoti, ieškos būdų kaip susidraugauti su baime ir pamokos pabaigoje įvardinę savo baimę pateiks 2 – 3 būdus kaip su ja susidraugauti.
Įvadinė dalis: Mokytoja pasakoja mokiniams pasakojimą, kaip ją vakar užpuolė šuniukas ir kaip ji išsigando, kaip pradėjo plakti širdis ir rankos pradėjo drebėti. Ji taip stipriai išsigando, kad net šiandiena nenori apie tai galvoti, ji tiesiog labai bijo šunų. Po pasakojimo ji paprašo kiekvieno mokinio pasakyti, ko jis bijo, o tada skelbia pamokos tikslą ir uždavinį.
Pagrindinė dalis: Mokytoja išdalina mokiniams po A4 formato lapą ir paprašo jį perlenti per pusę. Ant vienos pusės ji paprašo mokinių nupiešti savo baimę, jei vaikas bijo šuns, nebutinai jis turi jį piešti. Savo baimę jis gali pavaizduoti ir spalvomis, figūromis ir kaip tik jis nori bei apačioje parašyti savo baimę. Duoda laiko mokiniams nupiešti savo baimę. Tada paprašo kiekvieno mokinio parodyti savo baimės paveikslą ir pasakyti, ką jis jaučia kai susiduria su savo baimę, kokie jausmai jį aplanko, kokios mintys. Kai mokiniai pasidalina savo baimėmis, mokytoja paprašo jų piešinius sudėti visus, kad gautųsi plakatas. Tada paklausia mokinių, ar visos baimės yra geros ir mus saugo, o gal yra baimės kurios atsiranda tik iš nežinojimo kas bus ateityje? Kai mokiniai pasidalina savo mintimis apie baimę, kad ne visos...

...