Mano gimnazinis darbas yra “LEGENDOS IR PADAVIMAI APIE ŠIAULIUS“. Tokį darbą parašyti man pasiūlė mano lietuvių kalbos mokytoja. Iš pradžių turėjau apgalvoti iš kur gausiu medžiagą, kaip surasiu įdomesnę, ir ar pati ateityje galėsiu panaudoti šia informaciją.
Jau pačioje pradžioje ateidama į P. Višinskio biblioteką supratau, kad mano tema man patinka ir pasistengsiu surinkti tokią medžiagą, kuri patiktų ir man ir kitiems. Manau būtent tai ir padariau. Apvaikščiojau tikrai daug bibliotekos skyrių, kol išrinkau tai, ką galėčiau panaudoti savo gimnaziniam darbui.
Kitas žingsnelis – informaciją surinkti kompiuteriu. Tekstą surinkau per vieną dieną, bet jį atspausdinau dar negreitai, nes norėjosi vis patobulinti darbą, patikrinti, ar nepalikau klaidelių.
Kai mano darbas jau buvo įdėtas į segtuvą, dar kartą į jį pažiūrėjau, ir kilo klausimas: “Ar patiks mano mokytojai?“ Bet savo darbu aš džiaugiuosi. Galbūt, kai kurios legendos ar padavimai buvo kur nors ir girdėti, tačiau sužinojau ir naujų. Juos tikrai galėsiu papasakoti savo draugams.
Šiaulių vardas
Seni žmonės pasakoja Šiaulių atsiradimą taip. Esą labai seniai, kada lietuviai dar garbino Perkūną ir kitus dievus, dvejose, iš visų pusių neįžengiamais miškais apaugusiose kalvose, įsikūrusios dvi žmonių giminės. Giliam klonyje plačiai išsiliejęs Talšos ežeras skyręs tas dvi sodybas. Vienoje ežero pakrantėje gyveno žvejai, kurie vertėsi žuvimis, o kitoje – šauliai, medinčiai. Tie medinčiai bei šauliai medžiodavę paukščius ir žvėris, o žvėrių odas gabendavę į Palangą, kur prekiaudavo su svetimų šalių pirkliais. Žvejų sodyba buvo pavadinta Žuvininkas, šaulių bei medinčių – Šauliais. Ir iki šių dienų vienoje ežero pusėje tebėra vadinamasis Žuvininkų kaimas, o kitoje – išsilplėyęs Šiaulių miestas. Dabar jau išnyko girios, nebėra daugiau medinčių, nebėra žuvininkų, nebėra ir Talšos ežere žuvų, nes ežeras odų fabrikų užterštas, ir kasmet jame daugiau ir daigiau užauga įvairių žolių. Tik žmonėse dar tebėra gyvi atminimai...
Salduvės kalnas
Apie Salduvės kalną yra užsilikę įvairių legendų. Mieste, sako, gyvenęs kažkoks didikas vardu Salduvis. Jis turėjo labai gražią...
Šį darbą sudaro 2613 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!