2.
3.
3.1.
3.2.
3.3.
3.4.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
Įvadas
Oras yra gyviesiems organizmams būtinas aplinkos veiksnys. Tai augalų, gyvūnų, žmonių gyvybės šaltinis. Maistą, gėrimą, gyvenamąją vietą mes galime pasirinkti, bet oro - ne. Be oro žmogus gali išgyventi vos 5 minutes, todėl man ir visiems kitiems ne vis vien kokiu oru kvėpuojame.
Šiandien ekologinės problemos aktualios visur ir visiems. Aš norėčiau aptarti oro užterštumą, oro teršalus, jo pasekmes augalams, gyvūnams ir patiems žmonėms.
Iš taršos šaltinių į orą patenka įvairios cheminės medžiagos, kurios tiesiogiai ar netiesiogiai gali turėti neigiamą poveikį žmonėms ir visai gyvajai gamtai. Svarbiausios oro taršos sukeltos problemos yra aplinkos rūgštėjimas, ozono sluoksnio mažėjimas, radionuklidų plitimas, klimato kaita, augmenijos degradacija, žalingas poveikis žmonėms, dažnai sukeliantis kvėpavimo ir kitokio pobūdžio ligas. Pagrindiniai atmosferos taršos šaltiniai yra transportas, energetika ir pramonė. Dalis teršalų atnešami iš kitų šalių. Teršalų pernešimo metu vyksta jų kaupimosi, transformacijos ir išsivalymo procesai. Pastaraisiais metais oro užterštumui didžiausią įtaką turi transporto išmetami chemikalai. Pagrindiniai taršos šaltiniai yra didžiuosiuose miestuose bei pramonės centruose. Oro priemaišų koncentraciją didžia dalimi lemia meteorologinės sąlygos. Svarbiausieji oro teršalų išsisklaidymą ar kaupimąsi lemiantys veiksniai yra vertikalusis ir horizontalusis oro maišymasis, atmosferoje vykstantys cheminiai procesai: dujų transformacija į aerozolio daleles, dalelių kondensacija, koaguliacija, iškritimas ir panašiai (Entwistle, 1996).
Yra 2 atmosferos taršos poveikio aspektai – globalinis (veikia visą atmosferą, planetą) ir lokalinis (vietinis, veikiantis tik tam tikroje teritorijoje). Aš norėčiau aptarti globalinius, pavyzdžiui tokį kaip šiltnamio reiškinys ir rūgštieji lietūs. Nes šios dvi globalinės ekologinės problemos kelia rūpesčių visam pasauliui ir tuo pačiu domina mus.
1. Oro teršėjai ir teršalai
Pagrindiniai teršalų emisijos į orą šaltiniai Lietuvoje, kaip ir daugelyje šalių, yra mobilūs (autotransportas ir kt. žemės ūkio, statybos mašinos, geležinkelis, civilinė aviacija, jūrų ir upių laivynas) taršos šaltiniai, pramonė ir energetika (Aplinkos apsaugos ministerija, 1994).
Oras, kuriuo kvėpuojame, gali būti teršiamas - natūraliais komponentais:
• dulkėmis;
• mikroorganizmais, grybeliais;
• fitvaleksinais;
• balzaminėmis augalų medžiagomis, žiedadulkėmis;
• organinių medžiagų irimo komponentais;
• NH3,...
Šį darbą sudaro 3034 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!